Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-12-04 19:22:33

  drakin - Członek DUG

drakin
Członek DUG
Skąd: Blackpool
Zarejestrowany: 2006-12-04

debian + xgl(aiglx) + compiz(beryl) + kde

witam
przegladam forum w poszukiwaniu opisu instalacji pulpitu 3d (czy to bedzie xgl czy aiglx jest mi wlasciwie obojetne) i jakos nic nie moge znalesc
sa rozne opisy i linki na forum ale repo ( przewaznie dla ubuntu) w nich podane sa juz nieaktualne wiec osmielilem sie zalozyc nowy watek by spytac czy zna ktos jakis sposob (lub link do aktualnego FAQ) na nacieszenie oczu trojwymiarem
na moim kompie siedzi:
Nvidia GeForce FX 5200
KDE 3.5.5
Debian testing

z gory dzieki za sugestie

Offline

 

#2  2006-12-04 19:34:37

  dr4ke - Członek DUG

dr4ke
Członek DUG
Skąd: Jaworzno
Zarejestrowany: 2006-07-01

Re: debian + xgl(aiglx) + compiz(beryl) + kde

Swojego czasu też chciałem nacieszyć oko tym bajerami, no ale niestety nie udało mi sie, ze względu na te nowe sterowniki nvidii, coś nie chcą mi trybić. Masz tą samą karte graficzną co ja, więc lepiej nie kombinuj z tymi sterami.
Znalazłem linka jak można aiglx uzyskać na gentoo:

http://gentoo-wiki.com/HOWTO_AIGLX

Z pewnością da sie tego tutka jakoś przerobić tak żeby do debianka nam pasował. Spróbuje się pobawić w weekend i zobaczymy co z tego wyniknie.

Kumpel ma gentoo i te bajery śmigają mu bezproblemowo.


"Nie rzucim ziemi skąd nasz root, tak nam dopomuż bug"

www.tajemnicatwierdzyszyfrow.com

Offline

 

#3  2006-12-04 19:39:47

  drakin - Członek DUG

drakin
Członek DUG
Skąd: Blackpool
Zarejestrowany: 2006-12-04

Re: debian + xgl(aiglx) + compiz(beryl) + kde

Swojego czasu też chciałem nacieszyć oko tym bajerami, no ale niestety nie udało mi sie, ze względu na te nowe sterowniki nvidii, coś nie chcą mi trybić. Masz tą samą karte graficzną co ja, więc lepiej nie kombinuj z tymi sterami.

nie bardzo rozumiem
mam stery 96.29 i jest ok

sproboje z tym tutkiem z gentoo

Offline

 

#4  2006-12-04 19:45:33

  dr4ke - Członek DUG

dr4ke
Członek DUG
Skąd: Jaworzno
Zarejestrowany: 2006-07-01

Re: debian + xgl(aiglx) + compiz(beryl) + kde

A instalowałeś je z paczek czy może tą metodą "tradycyjną"?


"Nie rzucim ziemi skąd nasz root, tak nam dopomuż bug"

www.tajemnicatwierdzyszyfrow.com

Offline

 

#5  2006-12-04 20:08:25

  drakin - Członek DUG

drakin
Członek DUG
Skąd: Blackpool
Zarejestrowany: 2006-12-04

Re: debian + xgl(aiglx) + compiz(beryl) + kde

instalowalem (a raczej probowalem instalowac) metoda podana tutaj ale nie wyszlo wiec pobralem sterownik z nvidia.com i zainstalowalem: sh NVIDIA-Linux...

Offline

 

#6  2006-12-04 20:18:18

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: debian + xgl(aiglx) + compiz(beryl) + kde

W waszym problemie nie pomoge ale chcialem tylko dorzucic ze mialem to cacko na kompie jak mialem Mandrive  i wierzcie mi gra nie warta swieczki.
Wywalilem to po jednym dniu a mialem tylko dlatego tak dlugo ze kolega co ma winde chcial to zobaczyc i czekalem az przyjdzie.Niesamowicie obciaza to kompa gry sie pier....   i jeszcze wiele innych  rzeczy.Oczywiscie jesli ktos lubi bajery to prosze bardzo ale osobiscie nie polecam
Uszanowania.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#7  2006-12-04 20:51:20

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: debian + xgl(aiglx) + compiz(beryl) + kde


http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg

Offline

 

#8  2006-12-04 21:47:42

  drakin - Członek DUG

drakin
Członek DUG
Skąd: Blackpool
Zarejestrowany: 2006-12-04

Re: debian + xgl(aiglx) + compiz(beryl) + kde

http://wizah.blogspot.com/2006/10/debian-how-to-aiglx-compiz.html

no to jest to
wielkie piwo dla Ryszarda a opis instalacji podany w linku przydaloby sie gdzies przyklejic

Offline

 

#9  2006-12-05 13:11:39

  robstorm - Użytkownik

robstorm
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-03-13

Re: debian + xgl(aiglx) + compiz(beryl) + kde

Superek tylko że ten opisik jest pod sida albo etha a niestety na sargu mi nie prądzi :(


Sarge-->Etch-->Leny-->....;)
Ewolucja -- nie wierzę ;)

Offline

 

#10  2006-12-05 23:24:31

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: debian + xgl(aiglx) + compiz(beryl) + kde

Superek tylko że ten opisik jest pod sida albo etha a niestety na sargu mi nie prądzi :(

to zupdateuj sie do etcha ;-) ... problemow z nim raczej nie ma ... a nie dlugo bedzie stable :-)


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#11  2006-12-06 00:48:09

  Lacer - Członek DUG

Lacer
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-11-08

Re: debian + xgl(aiglx) + compiz(beryl) + kde

W waszym problemie nie pomoge ale chcialem tylko dorzucic ze mialem to cacko na kompie jak mialem Mandrive  i wierzcie mi gra nie warta swieczki.
Wywalilem to po jednym dniu a mialem tylko dlatego tak dlugo ze kolega co ma winde chcial to zobaczyc i czekalem az przyjdzie.Niesamowicie obciaza to kompa gry sie pier....   i jeszcze wiele innych  rzeczy.Oczywiscie jesli ktos lubi bajery to prosze bardzo ale osobiscie nie polecam
Uszanowania.

święte słowa ilin :)
specjalnie suse kiedyś tam zainstalowałem, by zobaczyć te cudeńka

i wszystko fajnie, tak na pierwszy rzut oka, kolebiące się okienka, pulpit kostkowy itd, ale do normalnego użytkowania się raczej nie nadaje - zbyt męczące moim zdaniem, tak więc szybciej niż prędko powróciłem do etcha bez żadnych 3d

a jak się chce tylko zobaczyc jak 3d wygląda to lepiej chyba polecić koroorae opartą na gentoo, a jest przynajmniej livecd


pozdrawiam


"Myśl i nie ufaj, decyduj sam za siebie
Nie pozwól nigdy by kierowali tobą
Popatrz czy już nie jesteś w stadzie
Bo nie obudzisz się już nigdy sobą..." Post Regiment - Stado

Offline

 

#12  2006-12-06 01:21:52

  drakin - Członek DUG

drakin
Członek DUG
Skąd: Blackpool
Zarejestrowany: 2006-12-04

Re: debian + xgl(aiglx) + compiz(beryl) + kde

eee tam :) ja sobie zainstalowalem i podoba mnie sie to :) fakt ze przy moim sprzecie mam wrazenie jakby system minimalnie zwolnil ale nie na tyle by bylo to uciazliwe
zobaczymy po dluzszym uzywaniu (aiglx zainstalowalem dopiero wczoraj)

Offline

 

#13  2006-12-06 01:40:49

  mons - Użytkownik

mons
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-01

Re: debian + xgl(aiglx) + compiz(beryl) + kde

Ja zaś uważam, ze przydatne to jest. Ale nie w obecnym stanie!
drażnia mnie aktualne ustawienia compiz i beryl klawiszy. Po co pod F[cyferka] powrzucali te różne rozłożenie okien? Przecież to bez sensu....

Dodatkowo pod kde system musi używać bibliotek z gnome... (a właśnie, jak używam gtk-qt, kóry zamienia mi wyglad na qt, to czy nadal system korzysta z bibliotek glib?)

Kolejna rzecz, to nowe qt które lepiej wykorzystuje 3D (gdzieś były magiczne testy tego). Po prostu, qt4 to nowość, a glib.... nie wiem.

Trzeba poczekać na kde4 ;)

Offline

 

#14  2006-12-11 16:56:33

  drakin - Członek DUG

drakin
Członek DUG
Skąd: Blackpool
Zarejestrowany: 2006-12-04

Re: debian + xgl(aiglx) + compiz(beryl) + kde

znalazlem fajny opis instalacji beryla wiec wrzuce linka moze sie komus przyda
http://forums.debian.net/viewtopic.php?t=9735

Offline

 

#15  2006-12-11 21:40:39

  mons - Użytkownik

mons
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-01

Re: debian + xgl(aiglx) + compiz(beryl) + kde

Ja za to powiem, ze mi działa 9631 z experimental + compiz na amd64. Tylko nie mam konfiguratora z reprezytorium i nie mam jak wybrać innego tematu. ><
Dziala przełączanie pulpitów wybierając któryś z apletu kickera.

Jednak zostawię compiz nie uruchomiony. czekam az będzie zaimplementowany w kde. Szkoda ze nie wiadomo kiedy będzie kde4. po eksperymentuje sobie na nim :)

Offline

 

#16  2006-12-11 22:20:16

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: debian + xgl(aiglx) + compiz(beryl) + kde

Beryl doskonale działa pod KDE, compiz nie chce.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#17  2006-12-11 23:30:17

  mons - Użytkownik

mons
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-01

Re: debian + xgl(aiglx) + compiz(beryl) + kde

Beryl doskonale działa pod KDE, compiz nie chce.

Ależ ja uzywam KDE i uruchomiłem compiz z repo... ale to jest sam compiz bez innych skórek i bez menadżera...

jedyne co zrobilem to
zainstalowalem compiz i sterowniki nvidii z experimental (experimental tylko nvidia)
Dalej w linii komend wpisałem "compiz  --replace" i to wszystko. Compiz działał. Ale nie ma jak go skonfigurowac poza grzebaniem w pliku...

beryl ma lepsze rzeczy (miałem na kubuntu), ale ja czekam na qt4 ;) Ma być szybsze od tego używanego w compiz i berylu...

Offline

 

#18  2006-12-13 10:39:58

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: debian + xgl(aiglx) + compiz(beryl) + kde

http://wiki.beryl-project.org/index.php/Install/Debian takie cośik znalazłem ale powiem szczerze jeszcze  nie testowałem tego opisu,ale napewno komuś mała śćiąga przyda śie napewno


http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg

Offline

 

#19  2006-12-13 17:44:17

  drakin - Członek DUG

drakin
Członek DUG
Skąd: Blackpool
Zarejestrowany: 2006-12-04

Re: debian + xgl(aiglx) + compiz(beryl) + kde

wlasnie przetestowalem ta metode ktora podal Ryszard i po wlaczeniu beryla gorny pasek w oknach zniknal :(  wie ktos czemu?

edit:
ok dodalem :

Kod:

Option "AddARGBGLXVisuals" "True"

do sekcji screen i jest w porzadku

w manualu podanym przez Ryszarda autor wspomnial o dodaniu tej opcji tylko w dziale "Beryl with XGL" a w dziale "Beryl without XGL or AIGLX" zostalo to pominiete

Offline

 

#20  2007-03-18 21:11:00

  jezoo - Dzięcioł

jezoo
Dzięcioł
Skąd: Z lasu
Zarejestrowany: 2005-09-02

Re: debian + xgl(aiglx) + compiz(beryl) + kde

a wie ktos moze jak wlaczyc przezroczystosc kostki i wylaczyc na gornej i dolnej scianie tapete beryla i jak zrobic sobie tlo w tyle??
dodam ze uzywam gnom'a

@darkin mialem taki sam problem, poradzilem sobie z nim ale nie wiem co zadzialalo, ja kozystalem z 4 czy 5 opisow jednoczesnie, z jakiegos forum, ze strony jakiegos kolesia (to ona: http://technowizah.com/2006/10/debian-how-to-aiglx-compiz.html ), jakiejs hiszpanskiej strony, z wiki (debian, gentoo) to z 5 :) ale pomoglo :), z tego co wyczytalem to trzeba zaktualizowac sobie xorg z unstable (tylko i wylacznie to) dodadkowo zainstalowac compiz, no i beryla, pisza tez zeby zainstalowac drivery w wersji beta zeby byla obsluga xgl i aiglx ale to juz jest wstawione w nanowszych sterownikach nvidii z ati mi sie nie powiodlo nie wlaczylo mi obslugi opengl i directa


LRU #480459

Offline

 

#21  2007-03-19 06:26:58

  marcusdavidus - Członek DUG

marcusdavidus
Członek DUG
Skąd: z nienacka
Zarejestrowany: 2006-09-08
Serwis

Re: debian + xgl(aiglx) + compiz(beryl) + kde

a ja powiem tyle . uzywam juz beryla okolo tygodnia i jest wedlog mnie genialny . siedze na dapper drake aktualnie .
mam gf 2 i 256 ramu i nie tnie .. no moze przy otworzobnnych 40 zakladnkach w firefoxie wlaczonym mplayerze i  amaroku i gadu i skypie .. troszke zwalnia ale minimalnie ..

jak dla mnie wybor okien po poruszeniu myszka w rog ekranu jest baardzo przyjemny ja mam zwyczaj otwierac kilka programow naraz a tu sciagam cos a tu pisze z kilkoma osobami na kadu a tu mam wlaczonego firefoxa i tak dalej .. mam na 6 pulpitach  okna i sie nie gubie wogole ..
oczywiscie gry nie beigaja pod xgl ale do gier i tak uzywam fluxboxa wiec mi to ryba .. ogolnie polecam beryla osobom ktore lubia wygode i jakas taka lekkosc  ktorej brakuje czystemu kde .. juz teraz  jak wlacze normalne kde szalk mnie trafia ze okna sa takie nieruchome ze nic nie udaje galaretki i tak dalej ..  wiem ze gadam glupio ale mi sie beryl + kde strasznie podoba :P
jedyna glupota to  uzycie klawiszy f  gryy

btw skrot shift backspace backspace jest w normalnym kde tez czy to beryl dodal sobie ?? bo jak 5 raz z zedu zamkna mi sie ixy przez ten skrot jak ppisze duzymi literami  na forum posta to zaj.. komus chyba


http://i32.photobucket.com/albums/d33/marcusdavidus/marcussyg.png
C2D E8400, Asus P5N7A-VM, 2x 1gb DDR2 OCZ Reaper 1066, Baracuda 500GB S12 SataII,PSU OCZ stealthXstream 500W, Cooler Asus Triton 77, Buda Cooler Master Elite ,Keys  A4T X7 , Mysz A4T X7 , creative HD1900, Zotac GTX260 AMP2 core 216,Oczka Dell P1130 FD Trinitron

Offline

 

#22  2007-04-06 12:45:30

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: debian + xgl(aiglx) + compiz(beryl) + kde

Mam mały, a w zasadzie duży problem z berylem. Nie chcą mi działać klawisze Alt+F2, Alt+F1 w KDE. Czuję się jak kaleka. Próbowałem sobie ustawiać, ale nie działa. Czy jest na to jakaś rada?

Edit:

Oto rozwziązanie.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#23  2007-04-07 17:07:26

  Robot_ - Członek DUG

Robot_
Członek DUG
Skąd: Zabrzeg
Zarejestrowany: 2006-07-04

Re: debian + xgl(aiglx) + compiz(beryl) + kde

Witam,
Postanowiłem sobie zainstalować Beryla zgodnie z podanym opisem.
No i kupa.
Mam kartę Ati i po wydaniu komendy compiz --replace --fast-filter
dostaje takie coś w konsoli

Kod:

Xlib:  extension "XFree86-DRI" missing on display ":0.0".
/usr/bin/compiz.real: GLX_SGIX_fbconfig is missing
/usr/bin/compiz.real: Failed to manage screen: 0
/usr/bin/compiz.real: No manageable screens found on display :0

i tracę menadżera okien.
Do karty mam zainstalowane sterowniki do karty i działa mi randerowanie 3D
Ktoś ma jakieś pomysły co może być?
Pozdrawiam


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem

Offline

 

#24  2007-04-07 17:33:05

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: debian + xgl(aiglx) + compiz(beryl) + kde

Własnościowe sterowniki ati nie wspierają aiglx. Jedyna opcja to wykorzystanie XGL.
http://wiki.beryl-project.org/wiki/Install_Beryl_on … eryl_with_XGL


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)