Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-11-26 14:30:26

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Cedega i Homeworld2

Mam problem z uruchomieniem gry homeworld2 pod cedega. Próbowałem na wersji cedegi 5.0, 5.1, 5.27 i nic. Przy uruchamianiu pod cedegą 5.0 za pomocą polecenia:

Kod:

[B]lukasz@earth-simulator:~$ cedega -debugmsg +err -winver xp -run Homeworld2 Homeworld2[/B]

Wywala coś takiego:

Kod:

fixme:font:get_nearest_charset returning DEFAULT_CHARSET face->fsCsb[0] = 00000000 file = /home/lukasz/.cedega/Homeworld2/c_drive/windows/Fonts/vgas1257.fon
fixme:ole:MSFT_DoTypeInfo Assign constructor/destructor memid
fixme:win32:DEVICE_Open Unknown/unsupported VxD PLAYBACK. Try --winver nt40 or win31 !
err:x11drv:X11DRV_DD_ThreadEvent crappy WM in use: fullscreen window mispositioned: 0,1
err:x11drv:X11DRV_DD_ThreadEvent crappy WM in use: fullscreen window mispositioned: 0,1
fixme:opengl:wglSwapIntervalEXT (0): stub!!
fixme:dsound:DirectSoundCreate8 Check wcaps
fixme:dsound:IDirectSoundImpl_SetCooperativeLevel (0x1a3ef0,00010022,2):stub
mmtime pid=11223 tid=11235
fixme:opengl:wglChoosePixelFormatARB Unknown attribute 202d, value 0001
fixme:opengl:wglGetPixelFormatAttribivARB unknown attribute 2004
fixme:opengl:wglCreatePbufferARB unknown attribute 0x2074
err:opengl:wglShareLists Could not share display lists, context already created 

Po czym normalnie się załącza, tyle, ze bez jakichkolwiek fontów. Szukałem na google tego:

Kod:

fixme:font:get_nearest_charset returning DEFAULT_CHARSET face->fsCsb[0] = 00000000

I doszedłem do wniosku, że nie tylko z ta grą są takie problemy, ze są też z niektórymi programami pod wine. Próbowałem zgrać wszystkie fonty z windowsa do katalogu ~/.cedega/homeworld2/c_drive/Fonts, ~/.cedega/homeworld2/c_drive/windows/Fonts, ~/.transgaming_global/Fonts i nic. Ostatnio nawet jak próbuje uruchomić homeworlda za pomocą tamtego polecenia (po wgraniu tych wszystkich fontów), to nie pojawia się ten komunikat, tylko dostaje coś takiego:

Kod:

 fixme:opengl:wglSwapIntervalEXT (0): stub!!
fixme:dsound:DirectSoundCreate8 Check wcaps
fixme:dsound:IDirectSoundImpl_SetCooperativeLevel (0x40447898,00010022,2):stub
mmtime pid=9313 tid=9324
fixme:opengl:wglChoosePixelFormatARB Unknown attribute 202d, value 0001
fixme:opengl:wglGetPixelFormatAttribivARB unknown attribute 2004
fixme:opengl:wglCreatePbufferARB unknown attribute 0x2074
err:bitmap:X11DRV_DIB_CreateShmPixmap pitch mismatch in ShmPixmap creation
err:opengl:wglShareLists Could not share display lists, context already created !
fixme:ver:GetVersionExA OSVERSIONINFOA is too large (possibly OSVERSIONINFOEXA)
fixme:opengl:wglSwapIntervalEXT (0): stub!!
 

Nie wiem, możliwe, że to przez te fonty, albo przez windowsowe kodowanie plików, w każdym razie, jakby ktoś potrafił pomóc będe bardzo wdzięczny - strasznie mi zależy tym bardziej, że kupiłem orginała z nadzieją, że będzie wszystko ok, gra ma 4/5 gwiazdek zgodności i na stronach transgaming pisze, że nie powinno być problemów... Tutaj ktoś miał identyczny problem, jednak nikomu nie udało się mu pomóc: http://transgaming.org/forum/viewtopic.php?t=6646&a … homeworld2+pl

Liczę na Was:)

Pozdrawiam

Offline

 

#2  2006-11-26 15:37:19

  Drag4on - Użytkownik

Drag4on
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-06-26

Re: Cedega i Homeworld2

Jaką masz karte graficzną nvidie ? i wersje gry bo jak 1.1 to szanse na uruchomienie sa marne.
Masz cedege Point2Point z interfeisem to weź ustaw sobie GDDB dla Homeworlda 2 tam będziesz miał napisane:

Kod:

The game may not work unless patched to at least version 1.1.

Multiplayer support is not yet available due to the use of DirectPlay 8 in the game.

This game may require access to the soundcard to play. Make sure no other application is using the sound card if HomeWorld 2 is crashing on startup.

Możesz spróbować ściągnąć No-Cd do wersje 1.0 ale nie wiem czy coś da


"Polska: kraj, w którym żyję, tfu - gniję.
W telewizji wciąż te same zakazane ryje."

Offline

 

#3  2006-11-26 15:44:03

  Treadstone - Członek DUG

Treadstone
Członek DUG
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2005-09-19

Re: Cedega i Homeworld2

Niestety mam wersje 1.1, ale chyba nic nie można zrobić, ponieważ tak jest domyślnie, po instalacji. Patch nocd wgrałem, choć niewiele to zmieniło (praktycznie nic). Domyślam się, że po to on był, żeby obejść zabezpieczenia których cedega nie potrafi emulować, jednak u mnie działa wszystko bez problemów, jeśli chodzi o płyte - uruchamia się bez problemowo. A karta graficzna to GeForce2 MX

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)