Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-11-20 20:52:07

  Raph - Użytkownik

Raph
Użytkownik
Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 2006-08-20

Jakie łącze byście wzięli...

Zaznaczam, że sytuacja hipotetyczna. Pośrednio związana z Debianem.

Załóżmy, że mamy hotel usytuowany w Poznaniu. Hotel ma 60 pokoi w każdym z nich będzie gniazdo umożliwiające dostęp do Internetu, ponadto na parterze będzie kawiarenka internetowa na 10 stanowisk, jest też centrum konferencyjne składające się z kilku sal konferencyjnych w których będzie możliwy dostęp do Internetu przez Wifi. Hotel ma też swój serwer WWW i poczty (serwer i router będą na Debianie). Moje pytanie - jakie łącze byście do takiej sieci byście wykupili? Na co zwracać uwagę? Jakiego ISP wybrać? Jaka przepustowość?


Rafał Grzegorek - moje miejsce w sieci

Offline

 

#2  2006-11-20 23:39:57

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Jakie łącze byście wzięli...

W instytucjach typu urząd lub hotel, łącze dobiera się adekwatnie do możliwości finansowych( oczywiście z hipotetycznie nakreślonego budżetu)
Jaki masz budżet? Jakim dysponujesz sprzętem ? Gdzie jest ten hotel ? Nie napisałeś nic, co ma znaczenie - poza ilością końcówek w sieci.


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#3  2006-11-21 20:33:51

  Raph - Użytkownik

Raph
Użytkownik
Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 2006-08-20

Re: Jakie łącze byście wzięli...

Nie mam określonego budżetu - pytanie ile taki hotel mógłby na łącze miesięcznie wydać? Załóżmy, że np. 10k zl

Sprzęt? Ogólnie miałby być to sprzęt sieciowy CISCO. Też musiałbym jakiś wybrać, a nie mam doświadczenia.


Rafał Grzegorek - moje miejsce w sieci

Offline

 

#4  2006-11-21 22:20:42

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Jakie łącze byście wzięli...

10k PLN ? miesięcznie ? Ciekawe ile nocleg ...

U mnie na 30 końcówek idzie rocznie 2,5 k. PLN. I nikt nie narzeka ...

Jeśli masz tyle kasy/mies. to skontaktuj się z jakimś przedstawicielem tpsa/dialog/lokal i spytaj co mogą Ci zaoferować.


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#5  2006-11-22 14:02:09

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Jakie łącze byście wzięli...

W takim badz azie proponuje polpak 2 lub jesli stac ten hotel 4
i powedzmy zablokowac p2p i powinno styknac :]
DSL niestety odpada bo potrzebny jest wmmiare fajy upload jak ma byc tam server www dla hotelu

Online

 

#6  2006-11-22 19:36:46

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Jakie łącze byście wzięli...

jezli jestes w zasiecu Crowley to polecam odezwac sie do nich ... tani nie sa ale lacze symetryczne i trzyma paramerty (przepustowosc gwarantowana=przepustowosc nominalna) a przepustowosc zaoferowac tez moga duza ...

moze warto zerknac na to http://www.ac-x.pl/


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#7  2006-11-30 21:24:31

  Raph - Użytkownik

Raph
Użytkownik
Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 2006-08-20

Re: Jakie łącze byście wzięli...

Dzieki za info - rozejrze sie i jak cos to bede pytal.

To jest po prostu projekt sieci na laborki z sieci komputerowych - dlatego powiedzialem, ze nie mam okreslonego budzetu - w sumie moge sobie wymyslic, ze to bardzo drogi hotel jest. ;)

Sieciami sie profesjonalnie nie zajmuje, wiec zapewne jeszcze o nie jedno bede pytal. :)


Rafał Grzegorek - moje miejsce w sieci

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)