Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-11-20 11:51:31

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Dzwiek w przegladarce

Mam 2 karty dzwiekowe jedna na pci druga zintegrowana.
Mam zamiar uzywac ich obu dlatego iz na tej na pci pbrakuje mi wejsc na mikrofon tzn  jest jedno ktore uzywam do polaczenia z karta telewizyjna.i mikrofon do skypa musze wpinac w te druga(aby nie przekladac co chwile.Ale nie to jest sednem tego postu.
Moj problem sprowadza sie do tego ze jesli wchodze na strone
http://www.hasbro.com/monkeybartvjr/default.cfm?page=game&id=928
lub http://www.zyraffa.pl/gry/show.php?name=boor_boys  to dzwiek mam w tej zintegrowanej(do ktorej z koniecznosci mam podpiety jeden glosnik) a moim celem jest aby dzwiek byl w tej na pci.
Jak to zmienic?.  nie bardzo wiem z jakich urzadzen dzwieku korzysta przegladarka wiec nie wiem w czym szukac.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#2  2006-11-20 12:57:51

  pk111 - Użytkownik

pk111
Użytkownik
Skąd: Raciążek
Zarejestrowany: 2005-07-20
Serwis

Re: Dzwiek w przegladarce

poszukaj w katalogu /etc pliku firefoxrc

u mnie to jest plik:
/etc/mozilla-firefox/mozilla-firefoxrc

i w linii :

FIREFOX_DSP="auto"

zmienić wpis auto na /dev/dsp albo /dev/dsp1 ewentualnie /dev/mixer lub /dev/mixer1

Offline

 

#3  2006-11-20 15:32:21

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Dzwiek w przegladarce

No niestety nie dziala.
w tym pliku mialem "none"   kombinowalem z roznymi ustawieniami niestety tak jakby firefox z niego nie korzystal.
Jesli ta zintegrowana wylacze w biosie  to idzie przez ta na pci   ale jak wlacze z powrotem to niestety znow przez te zintegrowana.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#4  2006-11-20 16:27:21

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Dzwiek w przegladarce

jezeli uzywasz alsy sproboj podania odpowiedniego parametru/parametrow do modulu snd_pcm_oss ... tak aby zamienic mapowania /dev/dsp ... mozesz tez poprobowac z /etc/asound.conf (to dla programow uzywajacych alsy a nie oss)


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#5  2006-11-20 17:03:56

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Dzwiek w przegladarce

Ale to bedzie mialo wplyw na wszystkie aplikacje.Sek w tym ze wszystko inne dziala poprawnie.wszystko idzie przez ta na pci (chyba ze chcialbym inaczej co tez sprawdzilem)Aby skype przez ta zintegrowana (bo takchce) z mikrofonu , rozmowce juz slysze przez ta na pci.Wszystko dobrze tylko ta nieszczesna przegladarka.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#6  2006-11-20 18:31:27

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Dzwiek w przegladarce

sprawdz czy problem dotyczy innych wtyczek do firefoxa (np. mozilla-vlc-plugin) ... przyklad uzycia masz http://www.videolan.org/doc/vlc-user-guide/en/ch07.html ... ustaw tez w zwyklym vlc wyjscie np. na alsa ... bo wydaje mi sie ze jest to kwestia konfiguracji flasha (ktory na sile uzywa chyba /dev/dsp0) ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#7  2006-11-20 22:51:41

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Dzwiek w przegladarce

Chyba faktycznie jest sprawa flascha gdyz jak wszedlem na strone z puzzlami gdzie byla wykorzystywana java to dzwiek szedl wlasciwa droga.
Ale jak go moge skonfigurowac?
Co do tego pluginu vlc to nie wiem gdzie go moge wykorzystac.
Sam VLC player pracuje prawidlowo.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#8  2006-11-20 23:06:52

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Dzwiek w przegladarce

Dodam jeszcze ze opera ruszylem  itvp.pl i  tez dzwiek idzie wlasciwa droga.A tamte strony w operze tez przez zintegrowana.
A wiec flasch.
Jak to zmienic?


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#9  2006-11-22 22:37:58

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Dzwiek w przegladarce

Sprawa okazala sie banalna.Wywalilem flasha i zainstalowalem te nowa 9beta2 i wszystko gra.Troche mnie to w konia robilo bo uzywam rowniez opery i te pluginy mialy kilka dowiazan i opera miala skrypt z PATHem do pluginow i nie moglem sie polapac.Ale teraz wszystko gra .Po problemie.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)