Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-03-24 10:50:53

  uszek - Członek DUG

uszek
Członek DUG
Skąd: Nisko
Zarejestrowany: 2004-06-25

No i problem z LILO

Wczoraj na kompie starym zainstalowałem debiana sarge wszytsko ladnie pieknie jak wiecie dsyk podłaczony do raidu(a moze i nie) Xy sie uruchamiaja system stabilny. No wiec dałem sobie spokoj . Dzis właczam kompa i jak normalnie sie LILO uruchamiało teraz zostaje tylko LI i system staje. Probowałem system uruchmoic z cdromu debiana no ale lipa, wiec biore sie za instalacje ponownie bo co mi szkodzi no i instalator nie wykrywa dysku. Dysk sie włacza w drugim kompie chodzi bez problemu. TO jest wina sprzetu czy moze systemu. Dodam ze jak sie uruchomi LI to cos tam probuje z dysku czytac i nic. Co z tym fantem zrobic?


Uszek
uszek7@poczta.fm
GG #4444331
Linux Registered User: #307434

Offline

 

#2  2005-03-24 11:29:05

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: No i problem z LILO

to może być tak:
robiłeś upgrade systemu i nie przeładowałeś lilo. Wtedy na pewno się tak dzieje jak opisujesz. Jeżeli jeszcze masz ten system (nie wykasowany) to uruchom kompa z płyty Woody (nie Sarge) i wpisz
rescue root=/dev/hdxx rw (zamiast xx wpisz co masz)
jak się zalogujesz to systemu to przeładuj lilo komendą lilo i po reboocie powinno śmigać. Ewentualnie odpal kompa z Knoppixa, podmontuj partycje, przeładuj lilo i gotowe.
Może też tak być że ci się tablica partycji rozjechała lub system plików (stosuj ext3) - w tym wypadku żeby dysk był widoczny dla biosu i instalatora, musisz usunąć wszystkie partycje i wyczyśić MBR (polecenie fdisk /mbr z dyskietki startowej win98)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#3  2005-03-24 13:25:23

  repsky - Użytkownik

repsky
Użytkownik
Skąd: warszafka
Zarejestrowany: 2005-02-22

Re: No i problem z LILO

jeżeli wpadłeś na pomysł dyskietki w czasie instalacji to warto wystartować jądro z dyskietki i po załadowaniu sie walnąć a konsoli:

lilo

bedzie działać:)


działa??- e nie zdawało mi sie!!:)

Offline

 

#4  2005-03-24 21:36:04

  uszek - Członek DUG

uszek
Członek DUG
Skąd: Nisko
Zarejestrowany: 2004-06-25

Re: No i problem z LILO

AAAAAAAA szkoda gadac dyskietki nie mam bo nie mam stacji dyskietek poza tym ten komp zaczyna mnie wkurzac coraz to inaczej wykrywa sprzet i robi co chce jak bede miał do niego osobny monitor to sie za to wezme porzadnie a tak to ciezko bo musze przepinac monitor miedzy 2 kompy jak cos chce tu napisac a tam zrobic szlag trafia


Uszek
uszek7@poczta.fm
GG #4444331
Linux Registered User: #307434

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)