Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-11-06 10:12:14

  shagi - Użytkownik

shagi
Użytkownik
Skąd: Szymbark
Zarejestrowany: 2005-01-19
Serwis

instalacja kart radiowej

wyszukałem i przeczytałem wiele artykułów ale...

_____________________

*Instalujemy pakiet wireless-tools, komendą:

apt-get install wireless-tools  //wiadome co i jak

Dalej należy zainstalować nagłówki lub źródło jądra (pakiet o nazwie kernel-headers-wersja lub kernel-source-wersja, gdzie "wersja" to wersja twojego jądra);
* Rozpakowujemy źródła Ndiswrapper'a, przechodzimy do katalogu komendą: cd /sciezka_do_katalogu/ndiswrapper* - najlepiej ndiswrappera miec w /usr/src aby było elegancko.
* przejść na konto administratora (root) poleceniem: su
* bedąc w katalogu ndiswrapper-0.9 (zależne od wersji) zainstalować program komendą;

//i tutaj co nalezy po kolei wpisywac lub czynić aby to poszło?? nie kapuej a ciemnym w tym troche

make install   ///wiadome

Jeżeli instalacja zasypie Ci ekran masą błędów, sprawdź czy i gdzie zainstalowałeś nagłówki/źródła jądra i ewentualnie zedytuj plik: ndiswrapper/driver/Makefile tak by linia (prawdopodobnie 23):

KSRC := /lib/modules/$(KVER)/build
wskazywała na zainstalowane nagłówki/źródła, np:
KSRC := /usr/src/linux-2.4.25/

lub lepiej stwórz link symboliczny (z konta root), np:

ln -s /usr/src/linux-2.4.25/lib/modules/2.4.25/build

Następnie rozpakowujemy sciągniete uprzednio sterowniki do XP-ka (np. poleceniem unzip plik.zip). Potem wpisz poniższe polecenia (wszystkie z konta root) wpisując poprawną ścieżkę do pliku *.inf:

ndiswrapper -i /sciezka_do_pliku/net8180.inf

Zostaną skopiowane wszystkie niezbędne pliki do /etc/ndiswrapper i zostanie utworzony plik konfiguracyjny dla Twojej karty. Możesz potem sprawdzić poprawność instalacji komendą:

ndiswrapper -l

Powinno wyświetlić się coś w stylu:

Installed ndis drivers:
net8180 present

Słowo "present" jest bardzo ważne - oznacza ono, że wykryto w komputerze kartę odpowiednią do sterowników.
Jeśli będzie "net8180 NOT present" to pewnie też będzie działać, bo mi działa - to chyba jakaś ściema ;-))))

Następnym etapem jest załadowanie modułu, który będzie pośredniczył między sterownikami a jądrem:

Bedąc rootem uruchamiamy program: modconf, wybieramy kategorię modułów misc i ładujemy moduł ndiswrapper nie podając żadnych parametrów. Nie powinno być błędów. Aby sprawdzić czy urządzenie zostało wykryte i sterowniki załadowane, użyj programu wpisz polecenie iwconfig. Powinno pokazać conajmniej dwa urządzenia: lo i wlan0. Jesli nie widać urządzinia wlan0 nalezy je podnieść komendą:

//i to xo wyżej też czrna magia dla mnie

Z GÓRY DZIĘKI ZA PODPOWIEDŹ
reszta śmiga ładnie tylko z tym póki co mam problema

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)