Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-11-04 18:13:29

  Golgotan - Użytkownik

Golgotan
Użytkownik
Skąd: Żary
Zarejestrowany: 2006-10-09

instalacja sieciówki

Witam.

Mam problem z instalacją karty sieciowej w Debianie. Moja płyta główna to Asus A7V600- X ze zintegrowaną kartą sieciową. Kolega mówił że moze być to też wina chipsetu, mój to: Via VT8377. Internet ciągne z kablówki (vectra), adres mam przydzielany przez DHCP. I o ile system ją wykrywa to nie moge jej zainstalować. Próbowałem dodać wpis do

Kod:

/etc/network/interfaces

ale też nie działa.
A oto co wyskoczyło po wpisaniu ifup eth0:

Kod:

Internet Software Consortium DHCP Client 2.0pl5
Copyright 1995, 1996, 1997, 1998, 1999 The Internet Software Consortium.
All rights reserved.

Please contribute if you find this software useful.
For info, please visit http://www.isc.org/dhcp-contrib.html

sit0: unknown hardware address type 776
sit0: unknown hardware address type 776
Listening on LPF/eth0/00:11:2f:3c:75:37
Sending on   LPF/eth0/00:11:2f:3c:75:37
Sending on   Socket/fallback/fallback-net
DHCPDISCOVER on eth0 to 255.255.255.255 port 67 interval 3
DHCPDISCOVER on eth0 to 255.255.255.255 port 67 interval 3
DHCPDISCOVER on eth0 to 255.255.255.255 port 67 interval 3
DHCPDISCOVER on eth0 to 255.255.255.255 port 67 interval 7
DHCPDISCOVER on eth0 to 255.255.255.255 port 67 interval 11
DHCPDISCOVER on eth0 to 255.255.255.255 port 67 interval 13
DHCPDISCOVER on eth0 to 255.255.255.255 port 67 interval 9
DHCPDISCOVER on eth0 to 255.255.255.255 port 67 interval 11
No DHCPOFFERS received.
No working leases in persistent database.

Exiting.

Failed to bring up eth0.

Na windzie zmieniłem mac sieciówki na mac modemu i działa chociaż dioda na karcie krzyczy na pomarańczowo.

Offline

 

#2  2006-11-04 19:46:39

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: instalacja sieciówki

Mam problem z instalacją karty sieciowej w Debianie. Moja płyta główna to Asus A7V600- X ze zintegrowaną kartą sieciową. Kolega mówił że moze być to też wina chipsetu, mój to: Via VT8377. Internet ciągne z kablówki (vectra), adres mam przydzielany przez DHCP. I o ile system ją wykrywa to nie moge jej zainstalować. Próbowałem dodać wpis do

Kod:

/etc/network/interfaces

ale też nie działa.

pokaz ifconfig -a oraz zawartosc /etc/network/interfaces

No DHCPOFFERS received.

problemem jest niemoznosc skomunikowania sie z dhcp (nie dostaje odpowiedzi)

Na windzie zmieniłem mac sieciówki na mac modemu i działa chociaż dioda na karcie krzyczy na pomarańczowo.

po co ? czy bez tego dzialalo ? ... bo moze pod Debianem tez trzeba ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#3  2006-11-06 22:41:59

  Golgotan - Użytkownik

Golgotan
Użytkownik
Skąd: Żary
Zarejestrowany: 2006-10-09

Re: instalacja sieciówki

A więc tak:
najpier ifconfig:

Kod:

eth0      Link encap:Ethernet  HWaddr 00:11:2F:3C:75:37
          BROADCAST MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000
          RX bytes:0 (0.0 b)  TX bytes:0 (0.0 b)
          Interrupt:193 Base address:0x8000

lo        Link encap:Local Loopback
          LOOPBACK  MTU:16436  Metric:1
          RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:0
          RX bytes:0 (0.0 b)  TX bytes:0 (0.0 b)

sit0      Link encap:IPv6-in-IPv4
          NOARP  MTU:1480  Metric:1
          RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:0
          RX bytes:0 (0.0 b)  TX bytes:0 (0.0 b)

teraz plik interfaces:

Kod:

iface eth0 inet dhcp
iface lo inet loopback

(troche kombinowałem )

a z mac'iem jest tak że normalnie nie działa. Dopiero pod windą zmieniłem adres sieciówki na adres modemu i zadziałało, wczesniej łączyłem się przez usb. Podejżewam że na debianie też musze zmienić mac, ale na stałe. Czytałem jakiegoś arta z dug.net o zmianie adresu mac ale tam jest tylko chwilowo.

Problem jeszcze w tym że karta sieciowa chyba wogóle nie jest zainstalowana. Normalnie ją wykrywa ale nigdzie się nie moge dopatrzeć żeby była zainsatalowana.

Offline

 

#4  2006-11-07 17:52:37

  FF - Członek DUG

FF
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2004-12-23

Re: instalacja sieciówki

zmien eth0 na eth1

Kod:

iface eth1 inet dhcp
iface lo inet loopback

Offline

 

#5  2006-11-07 20:30:40

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: instalacja sieciówki


a z mac'iem jest tak że normalnie nie działa. Dopiero pod windą zmieniłem adres sieciówki na adres modemu i zadziałało, wczesniej łączyłem się przez usb. Podejżewam że na debianie też musze zmienić mac, ale na stałe. Czytałem jakiegoś arta z dug.net o zmianie adresu mac ale tam jest tylko chwilowo.

Problem jeszcze w tym że karta sieciowa chyba wogóle nie jest zainstalowana. Normalnie ją wykrywa ale nigdzie się nie moge dopatrzeć żeby była zainsatalowana.

00:11:2F:3C:75:37 czy to jest normalny mac twojej karty ? ... jezeli tak to twoja karta jest widziana jako eth0 i wydaje sie byc zainstalowana (chyba ze ma jakies specjalne wymagania) ... mozesz sprobowac recznie (jednorazowo) przy pomocy ifconfig zmienic mac, potem odpalic siec (z eth0 i dhcp - ifup eth0 ...) i zobaczyc czy mozesz sie polaczyc ... jezeli zmiana maca pomoze wpiszesz odpowiednia regulke do plikow startowych i bedzie "na stale"

czy twoj modem ma jakies swoje IP (jest routerem) lub masz inny komputer z karta sieciowa (oraz kable krosowy / switch) ? bo jezeli tak to mozesz przetestowac sama karte ... i zobaczyc czy jest dobrze obslugiwana przez linuxa ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#6  2006-11-07 21:08:35

  Golgotan - Użytkownik

Golgotan
Użytkownik
Skąd: Żary
Zarejestrowany: 2006-10-09

Re: instalacja sieciówki

w koncu udało sie :) net dziala na zmienionym adresie mac na adres modemu. Teraz potrzebuje zatwierdzic ten mac na stale. Jak to zrobic ?

Offline

 

#7  2006-11-07 21:35:20

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: instalacja sieciówki

wpisz w /etc/network/interfaces zaraz po `iface eth0 dhcp`

Kod:

hwaddress ether MAC:ADRES:MODEMU

lub (znacznie mniej eleganckie) dopisz komende zmieniajjaca mac adres do /et/init.d/networking (na poczatku czesci wykonywanej dla parametru start)


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#8  2006-11-08 17:05:00

  Golgotan - Użytkownik

Golgotan
Użytkownik
Skąd: Żary
Zarejestrowany: 2006-10-09

Re: instalacja sieciówki

zadziałało po wpisaniu do networking

Kod:

ifdown eth0
ifconfig eth0 hw ether xx:xx:xx:xx:xx:xx
ifconfig eth0 up
ifup eth0

tylko taki mały problem teraz, a nawet dwa. Jak udało mnie się połączyć z netem to wszystko jakoś tak długo się uruchamiało, nawet zwykły kwrite. Drugi problem, to to że po dodaniu (wczesniej musiałem osobno z konsoli włączyć) "ifup eth0" komp po restarcie zwiesza się przy ładowaniu kde. Może nie tyle  co zwiesza ale długo myśłi i nic nei wymyśla. Dzieje się to zaraz po ekranie powitalnym przy drugiej ikonce. Nie pamiętam co tam dokałdnie pisze ale coś z ładowaniem ustawień systemowych.

W tej samej sesji dodałem jescze jedną dodatkową rozdzielczość (standardową 1280x1024) ale nie wiem czy ma to jakiś wpływ na to.

Jest coś co moge zrobić żeby to naprawić ??

Offline

 

#9  2006-11-08 22:48:10

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: instalacja sieciówki

sproboj dodac ten wpis do /etc/network/interfaces i potem zatrzymac cala siec lub zrestartowac system ... i uruchomic ja /etc/init.d/network start (przy restarcie powinno wykonac sie automatycznie)

co do dlugiego uruchoamiania to zobacz w top co zrzera procesor ... pokaz /proc/meminfo oraz wynik `netstat -a -i eth0`

Drugi problem, to to że po dodaniu (wczesniej musiałem osobno z konsoli włączyć) "ifup eth0" komp po restarcie zwiesza się przy ładowaniu kde.

gdzie to dodales ... bo domyslnie jest startowany skrypt /etc/init.d/network uruchamiajacy siec ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)