Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-10-15 22:30:29

  bear - Użytkownik

bear
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-10-11

Fonty i menadzer logowania

Szybka pika... Jak zmienic czcionke w trybie txt? i Jaksie pozbyc domyslnego menadzera logowania i moc logowac sie w trybie txt? Mam x-window-system wiec chyba xdm ale jak usune xdm to mi poleci x-window-system... jak to zrobic pomozcie:D

Offline

 

#2  2006-10-15 23:15:11

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Fonty i menadzer logowania

x-window-system ani xorg nie wymaga xdm (etch) wiec nie powinno sie chceic odinstalowywac ... czcionke w konsoli ustawia sie w /etc/console-tools/config w zmienne SCREEN_FONT


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#3  2006-10-16 06:37:19

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Fonty i menadzer logowania

z tego co pamiętam to x-window-system wymaga xdm, więc przy aptitude będzie problem. jeżeli instalowałeś apt-getem to możesz śmiało dać

Kod:

apt-get remove xdm

a jeżeli będzie pisał, źe wywala x-window-system (tylko przy apt-get!)to się nie przejmuj - to tylko metapaczka (poza zależnościami nie posiada nic)

ewentualnie (choć nie jestem pewien) możesz wyedytować /etc/X11/default-display-menager


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)