Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-10-07 22:32:27

  lukasco - Użytkownik

lukasco
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Zarejestrowany: 2006-07-25
Serwis

XFCE co sądzicie?

Siemka, mam u siebie w debianku KDE, ale słyszałem troche o XFce tylko obawiam się zmiany, chciał bym zasięgnąć porady, może ktoś się bawił XFce? Jakie to jest? Od znajomego słyszałem że to najlepsze środowisko graficzne, a Wy debianowcy co o tym sądzicie? :-)

Offline

 

#2  2006-10-08 00:02:08

  Robot_ - Członek DUG

Robot_
Członek DUG
Skąd: Zabrzeg
Zarejestrowany: 2006-07-04

Re: XFCE co sądzicie?

Najprościej będzie jak zainstalujesz i się sam przekonasz.
Tyle gustów ile ludzi, każde środowisko ma swoje plusy i minusy.
Do mnie na razie najbardziej przemawia KDE.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem

Offline

 

#3  2006-10-08 03:51:36

  raixer - Moderator

raixer
Moderator
Zarejestrowany: 2004-08-21

Re: XFCE co sądzicie?

Uzywalem go swego czasu i powiem ze niezly jest. Mialem w nim to co chcialem miec, latwy w konfiguracji, a na dodatek jest lekki dla sprzetu. Zachecam do wlasnych testow bo wedlug mnie naprawde warto.


Open Source - Świat otwartych umysłów
Linux Registered User: #276548

Offline

 

#4  2006-10-08 13:58:58

  lukasco - Użytkownik

lukasco
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Zarejestrowany: 2006-07-25
Serwis

Re: XFCE co sądzicie?

No ok, a czy mogę mając kde zainstalować XFce? będe mógł wybierać przy starcie systemu jakie środowisko graficzne chcę załączyć?

I jeszcze pytanie spoza tego tematu, jaka gwarancja że instalując jajko 2.6.x nie zdupcze sobie x-ow? bo słyszałem że są z tym problemy, a jeszcze nie miałem okazji wgrywać jajka. Człowiek uczy się na błędach nie? ;-)

Offline

 

#5  2006-10-08 14:08:24

  chyl-o - Członek DUG

chyl-o
Członek DUG
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2006-04-04
Serwis

Re: XFCE co sądzicie?

Oprócz środowiska KDE masz także KDM(tak przypuszczam) Logując się do systemu możesz sobie w okienku gdzie wpisujesz nazwę urzytkownika i hasło wybrać środowisko którego chcesz używać. Więc nie będzie z tym problemów. Jeśli się nie mylę na dole okienka pierwszy przycisk od prawej strony daje możliwość wyboru środowiska.

Co do drugiego problemu, to radzę spróbować, ja zmienialem kilkakrotnie jajko i nigdy nie "zdupczyłem" sobie x-ow. Po zmianie kernela masz przecież wybór z którym chcesz aby wystartował system, więc jak nie będzie coś działać to zawsze możesz uruchomić sobie system z tego pierwszego i naprawić ewentualną usterkę.


Registered Linux User: #417111
http://chyl.org/pub/images/dug_button.png

Offline

 

#6  2006-10-08 14:14:23

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: XFCE co sądzicie?

No ok, a czy mogę mając kde zainstalować XFce? będe mógł wybierać przy starcie systemu jakie środowisko graficzne chcę załączyć?

Jak masz duży twardy dysk, to możesz sobie zainstalować wszystkie środowiska graficzne jakie tylko są: Gnome, Fluxbox, IceWM, dwm, i multum innych. Można wybierać w kdm.


I jeszcze pytanie spoza tego tematu, jaka gwarancja że instalując jajko 2.6.x nie zdupcze sobie x-ow? bo słyszałem że są z tym problemy, a jeszcze nie miałem okazji wgrywać jajka. Człowiek uczy się na błędach nie? ;-)

To masz 2.4.x? Łoj, łoj. Czas przejśc na 2.6.x.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#7  2006-10-08 14:46:54

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: XFCE co sądzicie?

To masz 2.4.x? Łoj, łoj. Czas przejśc na 2.6.x.

Nie agituj tak za 2.6. Poziom wykonania 2.4 jest o niebo lepszy niż tych spapranych 2.6.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)