Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-09-21 14:19:48

  Matthew - Użytkownik

Matthew
Użytkownik
Skąd: Lipka/Gdańsk (PG)
Zarejestrowany: 2006-06-09
Serwis

Biblioteka do połączeń sieciowych

Czy jest jakaś bibliotka do połączeń sieciowych? Tzn chodzi mi, aby na TCP/IP mieć serwer i klienta.

Offline

 

#2  2006-09-21 14:22:22

  guzzi - Członek DUG

guzzi
Członek DUG
Skąd: Asteroida Linux
Zarejestrowany: 2005-03-31

Re: Biblioteka do połączeń sieciowych

Czy jest jakaś bibliotka do połączeń sieciowych? Tzn chodzi mi, aby na TCP/IP mieć serwer i klienta.

Zachodzę w głowę i nie wiem o co chodzi w twoim pytaniu

Offline

 

#3  2006-09-21 14:28:33

  Matthew - Użytkownik

Matthew
Użytkownik
Skąd: Lipka/Gdańsk (PG)
Zarejestrowany: 2006-06-09
Serwis

Re: Biblioteka do połączeń sieciowych

Żeby nie powiedzieć źle... Do obsługi protokołu TCP/IP

Lub bardziej obrazowo: skrobam sobie dwie aplikacje i chcę żeby mogły się porozumiewać przez sieć.

Offline

 

#4  2006-09-23 23:18:18

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Biblioteka do połączeń sieciowych

jezeli pod linuxem to masz standardowo - zobacz man 7 ip oraz np. http://opcode.eu.org/programowanie/c_cpp/TCP_serwer.c


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#5  2006-12-26 20:08:55

  djlinux1992 - Użytkownik

djlinux1992
Użytkownik
Skąd: Zamość
Zarejestrowany: 2005-05-22

Re: Biblioteka do połączeń sieciowych

A ma ktos z was jakis patent na przesylanie plikow (zeby obydwie strony znaly rozmiar pliku poczatke i koniec - czyzby na strukturach?)
No  i czy sie da zrobic aby na jednym porcie program sluchal i wysylal w tym samym czasie na tym samym porcie ?

Offline

 

#6  2006-12-27 16:14:38

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: Biblioteka do połączeń sieciowych

1. mozna na poczatku transferu wymienic sie informacja o wielkosci pliku ... albo zastosowac jakis powszechnie stosowany protokol (FTP, HTTP, ...), HTTP ma np. naglowek Content-length ... opis calosci protokolu jest w RFC ...
2. jezeli to TCP to port nasluchujacy sluzy do nawiazywania polaczen a potem komunikacja odbywa sie na innych portach ... port przez ktory wysylamy zadko ma znaczenie ... napisz co chcesz osiagnac ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)