Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-09-08 10:00:09

  aniusia_deb - Użytkownik

aniusia_deb
Użytkownik
Skąd: z Polski
Zarejestrowany: 2006-08-14

pgadmin3-postgreSQL problem

Witam panów i BiExi ;)
Ucze się właśnie postgreSQL (bo musze stworzyć baze w robocie)
Możecie zweryfikować co zrobiłam źle?
Oto co robiłam:

a) Zainstalowalam postgreSQL
apt-get install postgresql
b) Odpaliłam postmastera
usr/lib/postgresql/7.4/bin/pg_ctl -D /var/lib/postgres/data -l logfile start
c) Założyłam użytkownika
d) Zalozylam prosta baze danych (dla proby) i prosta tabele.

No i teraz mam taki problem. Chce się połączyć z moją bazą za pomocą pgadmin3, wpisuje swoj adres, opis i serwis i dostaje coś takiego:

Kod:

Server doesn't listen
The server doesn't accept connections: the connection library reports 
could not connect to server: Połączenie odrzucone Is the server running on host "82.xxx.xxx.xx" and accepting TCP/IP connections on port 5432? 
If you encounter this message, please check if the server you're trying to contact is actually running PostgreSQL on the given port. Test if you have network connectivity from your client to the server host using ping or equivalent tools. Is your network / VPN / SSH tunnel / firewall configured correctly? 
For security reasons, PostgreSQL does not listen on all available IP addresses on the server machine initially. In order to access the server over the network, you need to enable listening on the address first. 
For PostgreSQL servers starting with version 8.0, this is controlled using the "listen_addresses" parameter in the postgresql.conf file. Here, you can enter a list of IP addresses the server should listen on, or simply use '*' to listen on all available IP addresses. For earlier servers (Version 7.3 or 7.4), you'll need to set the "tcpip_socket" parameter to 'true'. 
You can use the postgresql.conf editor that is built into pgAdmin III to edit the postgresql.conf configuration file. After changing this file, you need to restart the server process to make the setting effective. 
If you double-checked your configuration but still get this error message, it's still unlikely that you encounter a fatal PostgreSQL misbehaviour. You probably have some low level network connectivity problems (e.g. firewall configuration). Please check this thoroughly before reporting a bug to the PostgreSQL community.

Co musze zrobic ? :(
Chce zaznaczyć że port 5432 mam otwarty.
Dlaczego nie chce się łączyć?
Co zrobić żeby nasłuchiwał na porcie 5432?

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi
Pozdrawiam


Czy Debian mnie do siebie przekona? Sie okaze :D

Offline

 

#2  2006-09-08 12:42:00

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: pgadmin3-postgreSQL problem

Czemu nie korzystasz ze skryptu startowego? Odpal postgresql przy pomocy polecenia:

Kod:

/etc/init.d/postgresql start

Dodatkowo powinnaś ustawić w konfiguracji nasłuchiwanie na adresach (adresie)  zewnetrzych. Standardowo chyba można sie łączyć tylko z localhosta. Więc otwarty port może nie wystarczyć. Również postgresa ciągle poznaje, ale pewnie trzeba też równiesz nadając użytkownikowi prawa do bazy zdefiniować z jakiego hosta bedzie się łączył jak to sie robi w mysql- u. W myslu jest jakoś tak - grant all privilleges on <baza> to user@host identify by password 'hasło';

Offline

 

#3  2006-09-13 08:11:25

  aniusia_deb - Użytkownik

aniusia_deb
Użytkownik
Skąd: z Polski
Zarejestrowany: 2006-08-14

Re: pgadmin3-postgreSQL problem

Dobra używając pgadmin3 już mogę się połączyć <jupi>
ale teraz zagadka dla mnie jest, dlaczego phppgadmin mi nie dziala :(
jak wpisuje np:
http://127.0.0.1/phppgadmin to dostaje cos takiego :
Your PHP installation does not support PostgreSQL. You need to recompile PHP using the --with-pgsql configure option.

W jaki sposob mam to przeinstalowac , bo zabardzo nie wiem?

Pozdrawiam


Czy Debian mnie do siebie przekona? Sie okaze :D

Offline

 

#4  2006-09-14 10:19:42

  raixer - Moderator

raixer
Moderator
Zarejestrowany: 2004-08-21

Re: pgadmin3-postgreSQL problem

Ktora masz wersje php?
Jezli 5ka to

Kod:

apt-get install php5-pgsql

Open Source - Świat otwartych umysłów
Linux Registered User: #276548

Offline

 

#5  2006-09-18 08:45:47

  adam05 - Adamin

adam05
Adamin
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-12-15
Serwis

Re: pgadmin3-postgreSQL problem

Teraz ja mam pytanie :)

Też się uczę postgresa. Napisałem taki prosty skrypcik. Może mi ktoś powiedzieć dlaczego mi nie działa???


index.php
<?
$conn = pg_connect("dbname=baza user=adam password=tajne");
echo "$conn";
?>

jak otwieram to dostaje cos takiego:

Kod:

Warning: pg_connect() [function.pg-connect]: Unable to connect to PostgreSQL server: FATAL: IDENT authentication failed for user "adam" in /var/www/baza/index.php on line 2

A jestem pewien że hasło oraz login się zgadzają, bo podobnie jak aneczka mogę się połączyć z bazą za pomocą pgadmin3 i phppgadmin.

Czy ktos wie co to moze byc?

http://www.adam05.one.pl/baza


Wszedzie dobrze, ale w 127.0.0.1 najlepiej...

Offline

 

#6  2006-09-18 12:07:07

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: pgadmin3-postgreSQL problem

Twoja metoda nauki php to zgadywanie? ;] Pomyślałeś sobie, pewnie pg_connect wywołuje sie jak poniżej i zadziała. Zajrzyj lepiej do dokumentacji tej funkcji na php.net.



<?
$conn = pg_connect("dbname=baza user=adam password=tajne");
echo "$conn";
?>

Offline

 

#7  2006-09-18 12:12:36

  adam05 - Adamin

adam05
Adamin
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-12-15
Serwis

Re: pgadmin3-postgreSQL problem

taka nauka jest najlepsza :]

dobra zajrze

Pozdrawiam


Wszedzie dobrze, ale w 127.0.0.1 najlepiej...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)