Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-08-31 19:06:07

  Conio - Użytkownik

Conio
Użytkownik
Skąd: Gorlice suckz!
Zarejestrowany: 2005-09-20

jak zrobic backup/obraz calej partycji?

No siemka,
   sprawa wyglada nastepujaco: mam stabilny system, ustawiony, wszystko zainstalowane co potrzeba, teraz chce troszke w nim pomieszac, ale boje sie ze go niechcacy zniszcze i wszystko trzeba bedzie robic od nowa. Jak moge zrobic sobie image calej partycji, po to zeby w razie problemow, jakos go wrzucic na dysk i miec od nowa dzialajacy system?
   Wiem ze dla windowsa robilo sie to program ghost, ale nie wiem czy zadziala to dla partycji typu np: reiser.

pzdrC.

Offline

 

#2  2006-08-31 20:13:13

  TBH - Członek DUG

TBH
Członek DUG
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: jak zrobic backup/obraz calej partycji?

zadziała ;)

aczkolwiek możesz użyc sposobu Techa

http://dug.net.pl/faq/faq-6-64-Prosty_Backup_calej_partycji.php



pozdrawiam ;)


ps. i takie małe pytanko, czy mozna przekierować wyjscie na ftp ? tzn na drugi komp- serwer?


http://tbhthelolmaker.wordpress.com/kontakt/
<TBH> Gentoo!
<X-dos> cóz, sa ludzie ktorzy nie wiedza co robic ze swoim wolnym czasem :)

Offline

 

#3  2006-09-01 06:42:57

  antek - Użytkownik

antek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-05-18

Re: jak zrobic backup/obraz calej partycji?

No siemka,
   sprawa wyglada nastepujaco: mam stabilny system, ......
   Wiem ze dla windowsa robilo sie to program ghost, ale nie wiem czy zadziala to dla partycji typu np: reiser.

pzdrC.

E no używamy wolnego oprogramowania. Ja też kiedyś ghostem piraciłem.

Ale jest przecież partimage. Możesz po lokalu zrobić i zdalnie na drugim kompie jak na nim odpalisz partimaged.
Polecam. Kumpel ostatnio całą pracownię szkolną na tym zrobił - i to windowsiane partcje ntfs.

pzdr. antek

Offline

 

#4  2006-09-01 12:45:37

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: jak zrobic backup/obraz calej partycji?


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#5  2006-09-01 15:47:35

  ufocek - Członek DUG

ufocek
Członek DUG
Skąd: Stalowa Wola
Zarejestrowany: 2006-08-01

Re: jak zrobic backup/obraz calej partycji?

No siemka,
   sprawa wyglada nastepujaco: mam stabilny system, ustawiony, wszystko zainstalowane co potrzeba, teraz chce troszke w nim pomieszac, ale boje sie ze go niechcacy zniszcze i wszystko trzeba bedzie robic od nowa. Jak moge zrobic sobie image calej partycji, po to zeby w razie problemow, jakos go wrzucic na dysk i miec od nowa dzialajacy system?
   Wiem ze dla windowsa robilo sie to program ghost, ale nie wiem czy zadziala to dla partycji typu np: reiser.

pzdrC.

Mozesz sprobowac dump , ciekawy artykul znajdziesz tutaj , chodz tutaj opis odnosnie FreeBSD
http://www.bsd4u.org/content/view/79/148/


Debian - sarge/etch/sid
FreeBSD

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)