Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-03-04 22:48:49

  zieciu - Członek DUG

zieciu
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-01-14

karta muzyczna ad1980

Znowu ja z problemem. Mam taka smieszna karte muzyczna ad1980 zintegrowana z plyta glowna. Prubowalem ja zainstalowac przy kompilacji jadra i wylazlo takie cudo:

depmod: ***Unresolved symbols in usr/src/linux/debian/tmp-image/lib/modules/2.4.27/kernel/drivers/sound/ac97_plugin_ad1980.o
depmod: ac97_register_driver_R6c8c7886
depmod: ac97_unregister_driver_Ra08b0043

No i oczywiscie blad kompilacji i lipa.
No to wywalilem ta karte muzyczna z jadra i postanowile alsa sprubowac. Sciagnalem, rozpakowalem, znalazlem odpowiedni modul, zapodalem:

./configure --with-cards=intel8x0

i zaczely sie robic rozne checkingi az dochodzi do:

checking for which soundcards to compile driver for... configure: Unknow soundcard snd-intel8x0

i znowu lipa.

karta na pewno jest taka, jak zapodaje lspci to mam dokladnie ta karte na tym chipsecie (sis7012), ktory jest podany w module alsy intel8x0.
Co robie zle i czemu on nie chce zaladowac tych sterowniko????


VUDU - Very Unprofessional Debian User:)

Offline

 

#2  2005-03-06 23:16:51

  zieciu - Członek DUG

zieciu
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-01-14

Re: karta muzyczna ad1980

dobra zaczalem sie cofac z wersjami jadra (losowo) i wnioski jak na razie takie:
jadra przynajmniej ponizej 2.4.16 nie obsluguja takiej karty, jadra 2.4.26-28 obsluguja ale tylko teoretycznie, znaczy wywalaja blad przy kompilacji, wiec przypuszczam (analogia:)) ze z alsom bedzie podobnie, za to jadro 2.4.19 skompilowalo sie bez problemu, ale...
Zawsze musi byc jakies ale...
Wiec kompilowalem tylko z karta muzyczna sis 7012, reszta ustawienia standardowe,bo komu chcialoby sie tyle razy kompilowac dokladnie jadra:) , wiec nie zainstalowalem jeszcze tego jadra, bo zrobiulo sie pozno i mi sie juz nie chce:] Skoncze jutro i jesli nie bedzie zadnych problemow to nie bede kontynuowal tematu. A jak sie nie uda to dalej bede torturowal forum swoimi osiagnieciami (i porazkami:])


VUDU - Very Unprofessional Debian User:)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)