Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-07-17 23:49:19

  dar3k - Użytkownik

dar3k
Użytkownik
Skąd: Szamotuły
Zarejestrowany: 2005-10-25

mieszanie dystrybucji...przez apt..

Mam takie pytanko czy mozna zrobic cos takiego zeby miec debiana stable ale przez apt instalowac paczki ze wszystkich chodzi o to ze dla stable nie ma wszystkiego a np dla testing jest wiecej a dla sida to juz wogole jest duzo i jak np wpisuje apt-get install paczka . No i nie ma tej paczki w repro dla stable to on sam szuka dalej tzn w testing itd? chcialbym wiedziec czy tak sie da i czy nie bedzie zadnych klopotow z tego powodu? :)

Offline

 

#2  2006-07-17 23:56:00

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: mieszanie dystrybucji...przez apt..

Lepiej nie mieszać stable z testing/unstable jak już to z back-portami (głównie spowodu wersji kompilatorów w dystrybucjach).
Ale jesli bardzo pragniesz to

Kod:

man apt_preferences

A w praktyce to tak wygląda (debian wszystko w jednym ;-) ):
/etc/apt/sources.list
/etc/apt/preferences
Zapoznaj się jeszcze z artykułem zamieszczonym we faq - mieszanie dystrybucji.

Offline

 

#3  2006-07-18 02:12:35

  rafi - Użytkownik

rafi
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2006-03-12

Re: mieszanie dystrybucji...przez apt..

Mam na desktopie testinga i sobie go chwalę. Czasem gdy zależało mi na najnowszej wersji jakiegoś programu to instalowałem nawet z unstable. Nie było z tym problemów. Testing i unstable dość mało się różnią. Nie bardzo rozumiem sens używania backportów skoro testing działa bardzo dobrze.


Furie terribili!
Circondatemi,
Sequidatemi
Con faci orribili!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)