Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-07-07 23:15:35

  Filip - Użytkownik

Filip
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-10
Serwis

ktorrent nie sciaga na zamontowana partycje

mam nastepujacy problem - zamontowalem sobie partycje fat32 zgodnie z porada na dugu i jest ona jako /inne . teraz mam program ktorrent ktoremu pisze ze ma sciagac do np /inne/Downloads/Torrenty i tam tez ma przechowywac pliki tymczasowe. i wyrzuca mi blad:

Kod:

Nie można zrobić symlinku /inne/Downloads/Torrenty/tor0/cache/Sample/Road.House.2.DVDRip.XviD-BeStDivX[www.moviex.nn.cx].avi do /home/filip/Road.House.2.DVDRip.XviD-BeStDivX[www.moviex.nn.cx]/Sample/Road.House.2.DVDRip.XviD-BeStDivX[www.moviex.nn.cx].avi: Operation not permitted

zauwazyem ze jak podam jako katalog tymczasowy moj domowy katalog to zacznie scigac ale moze sie pozniej wylozyc jak bedzie musial przekopiowac gotowy plik do /inne. Wychodze z zalozenia ze to cos z prawami dostepu ale nie wiem co :/  chmod dla /inne jest 777 chown filip:root. gdzie filip to ja :) Ktos ma jakies pomysly???

Offline

 

#2  2006-07-07 23:22:48

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: ktorrent nie sciaga na zamontowana partycje

czy masz jakieś inne problemy z zapisywaniem na tej shitowej partycji? spróbuj skopiować tam jakieś pliki albo pousuwać jakieś nieważne katalogi


linux regd. user #248790

Offline

 

#3  2006-07-07 23:25:20

  Filip - Użytkownik

Filip
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-10
Serwis

Re: ktorrent nie sciaga na zamontowana partycje

nie wlasnie nie mam normalnie z poziomu uzytkownika moge tam tworzyc katalogi czy je usuwac.

Mam jeszcez jedno pytanie bo jako ze nie uzywam juz windowsa chcialbym zamienic ta partycje na jakas linuxowa zeby montowac ja jako katalog domowy. Czy bedzie to mozliwe?? zeby zawsze zamontowac sobie ja jako /home/nazwa uzytkownika????

Offline

 

#4  2006-07-07 23:39:14

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: ktorrent nie sciaga na zamontowana partycje

no ja mam osobną partycję zamontowaną jako /home

ale skoro nie masz shita to zamień system plików  z fat32 na ext3


linux regd. user #248790

Offline

 

#5  2006-07-07 23:41:48

  Filip - Użytkownik

Filip
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-10
Serwis

Re: ktorrent nie sciaga na zamontowana partycje

ok a da sie to zrobic jakos nie kasujac danych???? i montowac ta partycje jako /home a nie jako /home/uzytkownik ????

Offline

 

#6  2006-07-08 00:03:48

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: ktorrent nie sciaga na zamontowana partycje

niestety bez kasowania danych się nie da - nawet kolorowy partition magic ani qtparted nie pomoże. 2 wyjścia:

1. przenieś te dane na płyty rw i/lub inne partycje, zrób co trzeba i zrzuć z powrotem

2. zrób to na raty: zmniejsz partycję o połowę i w mniejsce tej pustej połówki utwórz ext3, prerzuć na nią wszystko z fat32, skasuj co zostało i rozszerz ext3 na max. moźesz to uczynić przy pomocy partition magic i chyba qtparted - ale tym ostatnim nie bawiłem się za dużo więc ci nie powiem


linux regd. user #248790

Offline

 

#7  2006-07-08 00:06:33

  Filip - Użytkownik

Filip
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-10
Serwis

Re: ktorrent nie sciaga na zamontowana partycje

no tak tez zrobie powiedz mi tylko jeszcze jak montowac jako /home czy jako /home/uzytkownik bo nie widze tego. jak dam jako /home to bede mial cala strunkture katalogow pod home a jak bym chcial jako user to powinienem jako /home/user i wtedy tam ta struktura bedzie. nie wiemc zy dobrze mysle...

Offline

 

#8  2006-07-08 00:13:29

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: ktorrent nie sciaga na zamontowana partycje

w zasadzie nie ma znaczenia czy zamontujesz tą partycje jako /home, czy też jako /home/user. no chyba że na twoim kompie siedzi wielu userów, wtedy wszystkie katalogi domowe będą na partycji głównej oprócz twojego.

jednak montowanie partycji jako /home/user jest 'niedebianowe' ;)


linux regd. user #248790

Offline

 

#9  2006-07-08 00:43:49

  Filip - Użytkownik

Filip
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-10
Serwis

Re: ktorrent nie sciaga na zamontowana partycje

ok w takim razie zrobie to po debianowemu :) dzieki za pomoc !

//EDIT// Dodam tylko dla osob ktore mialy taki sam blad jak ja ze aby temu zaradzic trzeba ustawic aby pliki tymczasowe trzymal na partycji linuxowej. podobno jest to jakis bug z tego co sie doczytalem na forum ktorrenta i pracuja nad tym

Offline

 

#10  2006-07-08 08:40:23

  Lite-ON - Członek DUG

Lite-ON
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-07

Re: ktorrent nie sciaga na zamontowana partycje

nie zauważyłem żeby ktoś ci odpoiedział. czytając tego loga co się mozna dziwić?
pisze tam jak byk że próbuje zrobić dowiązanie z /inne/.../... do /home/filip/...

a przecież partycja windowsowa nie obsługuje dowiązań!!

PS: jakim cudem udało ci się na partycji ustawić chown/chmod ? to też jest niemożliwe na fat32

Offline

 

#11  2006-07-08 09:40:44

  Filip - Użytkownik

Filip
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-10
Serwis

Re: ktorrent nie sciaga na zamontowana partycje

o ja faktycznie przeciez to partycja nie linuxowa bo chown sie zmienialo wtedy tylko jak zmienialem wpisy w fstab odnosnie tej partycji zmieniajac parametr uid i gid. nie moglem tego recznie nadac. ale chmoda udalo mi sie normalnie `chmod -R 777 /inne`. Co do tego symlinka to faktycznie nie obluguje wyczytalem to na forum ktorrenta bo nie wiedzialem, ale z tego co pisza to jest to chwilowe i chca to zmienic. Wczesniej mialem azerusa i bez problemu dzialal na partycji fatowskiej , pewnie to ten program chce utworzyc dowiazania ktore sa niemozliwe i dlatego sie sypie, ale mam nadzieje ze to szybko poprawia.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)