Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-07-04 13:00:42

  SpOOnman - Użytkownik

SpOOnman
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-03-30

C vs C++ na linuxie

Mam do doświadczonych programistów w linuxie taki problem. Wiem, że C++ jest nadzbiorem C z ogromnymi możliwościami dzięki wprowadzeniu klas i innych nowości. Mam więc pytanie, dlaczego kilka projektów które przeglądałem nadal używa C i np. struktury. Przeglądałem kod do gry WarSoW - jest napisana w C. Podobnie dwa inne projekty związane z grami - QStat i XQF. One też są w C. Jak kompiluję czasami różne paczki to też zauważam częściej C.

Dlaczego tak jest, skoro C++ niesie tyle usprawnień? Autorzy nie chcą przepisywać kodu z C, czy C szybciej działa? Lub jest łatwiejszy w przenoszeniu? Może nastręcza mniej problemów?

Sam chcę zacząć swój projekt i właśnie to jest od razu decyzja - pisać w C czy w C++. Dodam, że mój poziom w C jest taki, że potrafię trochę pogrzebać w kodzie np. WarSoW, z którego jednak ciągle uczę się nowych rzeczy. Na codzień programuję w C# w pracy (już 2 lata).

Offline

 

#2  2006-07-04 15:51:19

  Matthew - Użytkownik

Matthew
Użytkownik
Skąd: Lipka/Gdańsk (PG)
Zarejestrowany: 2006-06-09
Serwis

Re: C vs C++ na linuxie

1. C++ nie jest nadzbiorem C, to zupełnie osobny język (nie głoś herezji, bo coniektórzy by byli gotowi Cie za to na stosie spalić ;))
2. Kernel też jest pisany w C. Wiesz dlaczego? Bo jak zaczynali go robić C był najpopularniejszy i nie istniał jeszcze ISO C++.
3. 3 pytanie w środkowym akapicie: Nie. Nie. Nie.
4. Możesz? Rób w C++.
5. Język zależy od wyboru programisty, więc musisz się ich pytać dlaczego tak :]
6. Myślę, że C# jest bliżej do C++ niż C (chodźby ze względu na obiektowość).
7. C++ jest lepszym językiem do dużych (i małych też) projektów ze względu na udogodnienia i poprawienie błędów z C (słyszałeś o C z klasami? Został wprowadzony po C++. Lub chodźby prywatne dane w klasach)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)