Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-06-24 16:40:01

  misioooo - Członek DUG

misioooo
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-06-10

Może ktoś ma już configa do jaja pod laptopa?

Wczoraj chciałem sobie jajo 2.6.17 skompilować. Jednak w menuconfig jest tyle opcji, że zajęłoby mi to kilka ładnych godzin - i to bez pewności, że wszystko mam co trzeba ;)

Może ktoś z was ma configa gotowego, którego mogę użyć, ewentualnie lekko zmodyfikować?

Radeon 9700, 768 ram, hdd 40gb, napęd combo (dvd, cd-rw), matryca sxga+ 15", wifi intel 2200, siakiś lan po kabelku, chipset intela, procek 1.6ghz pentium m (Dothan).


https://wiki.debian.org/DebianArt/Themes/Lines?action=AttachFile&do=get&target=banner.png

Offline

 

#2  2006-06-24 16:47:53

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Może ktoś ma już configa do jaja pod laptopa?

Chyba nikt na szybko ci tego konfiga nie da. pochwal się lepiej wynikiem lspci


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#3  2006-06-24 16:50:54

  misioooo - Członek DUG

misioooo
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-06-10

Re: Może ktoś ma już configa do jaja pod laptopa?

Nie chodzi mi o idealnego configa do mego sprzęciora. Po prostu nie znam się na tym za bardzo i do każdej opcji czytanie helpa trochę dużo czasu zajmie ;P Jak ktoś ma coś podobnego to może zapodać i powiedzieć co ew. zmienić. O ile tak się da.

Wynik lspci: http://rafb.net/paste/results/I8zZZq45.html

ACPI czy coś innego musi być - w końcu to laptop. I cpufreq(d) do speedstepa.
Firewire nie jest mi do niczego potrzebne, podobnie jak PCMCIA. Czytnik kart by się zdał, ale możliwe że działa standardowo, nie sprawdzałem ;P Bo i nie wime jak... Pewno podmontować go trzeba jakoś jak kartę wsadzę?


https://wiki.debian.org/DebianArt/Themes/Lines?action=AttachFile&do=get&target=banner.png

Offline

 

#4  2006-06-24 18:03:49

  cespenar - Członek DUG

cespenar
Członek DUG
Skąd: Opole
Zarejestrowany: 2006-04-30

Re: Może ktoś ma już configa do jaja pod laptopa?

No i co z tego, ze czytanie helpa duzo zajmie? Kazdy musi przez to przejsc zamiast pisac takie idiotyczne posty. Wiadomo z gory, ze nikt Ci konfiga nie stworzy - to oczywiste jest. I zamiast biadolic, ze nie wiadomo czy bedziesz miec wszystko co trzeba po prostu kompiluj, a jak nie bedzie cos dzialac to probuj jeszcze raz i tak az do skutku.
Zamiast bez sensu nabijac posty, pomysl i zabierz sie do roboty. Od bezsensownego pisania na forum 10 postow dziennie jeszcze nikt daleko nie doszedl - zwlaszcza nikt zupelnie zielony.


Linux registered user #346191
Powered by Debian GNU/Linux amd64 Sid @ ASUS A6Km-Q015: AMD Turion 64 1.8Ghz, 1Gb RAM, GeForceGo 7300TC, 80Gb HDD, WXGA 15.4"

Offline

 

#5  2006-06-24 18:20:14

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: Może ktoś ma już configa do jaja pod laptopa?

Device Drivers --->
[*]   Network Device Souport
[*]   Ethernet (10 or 100Mbit)
  <M>   RealTek RTL-8139 C+ PCI Fast Ethernet Adapter support (EXPERIMENTAL)
  <M>   RealTek RTL-8129/8130/8139 PCI Fast Ethernet Adapter support

Device Drivers --->
Character Devices
<*>   dev/agpgart (AGP Support)
<*>   Intel 440LX/BX/GX, I8xx and E7x05 chipset support
<M> Direct Rendering Manager (XFree86 4.1.0 and higher DRI support)
<M>   ATI Radeon

Device Drivers --->
Graphics support
<M>   VGA 16-color graphics support
[*]   VESA VGA graphics support
<M>   ATI Radeon display support
[*]     DDC/I2C for ATI Radeon support

Device Drivers --->
Sound
Advanced Linux Sound Architecture
PCI devices  --->
<M> Intel/SiS/nVidia/AMD/ALi AC97 Controller
<M> Intel/SiS/nVidia/AMD MC97 Modem (EXPERIMENTAL)
co do tego nie jestem pewien ale powinno cykać

Device Drivers --->
Sound
Open Sound System --->
<M>  Intel ICH (i8xx) audio support
Tak jak w wypadku ALSA :P

File systems --->
tu wkompiluj na stałe swoj system plików jeśli będzie to ext3 wmontuj także ext2

O ile nic nie zapomniałem powinno ci to jakoś cykać ale to tylko połowa twojego sprzętu a więc kombinuj...

pozatym popieram cespenara oraz polecam poniższy link:
http://kompilacja_jadra_linuxa_26.xt.pl/
ja przy nim siedziałem pół tygodnia... ale radochę jak zaczołem widzieć efekty to miałem.


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#6  2006-06-24 18:22:59

  kaszak696 - Członek DUG

kaszak696
Członek DUG
Skąd: Kazimierz Dolny
Zarejestrowany: 2006-03-22
Serwis

Re: Może ktoś ma już configa do jaja pod laptopa?

No i co z tego, ze czytanie helpa duzo zajmie? Kazdy musi przez to przejsc zamiast pisac takie idiotyczne posty. Wiadomo z gory, ze nikt Ci konfiga nie stworzy - to oczywiste jest. I zamiast biadolic, ze nie wiadomo czy bedziesz miec wszystko co trzeba po prostu kompiluj, a jak nie bedzie cos dzialac to probuj jeszcze raz i tak az do skutku.
Zamiast bez sensu nabijac posty, pomysl i zabierz sie do roboty. Od bezsensownego pisania na forum 10 postow dziennie jeszcze nikt daleko nie doszedl - zwlaszcza nikt zupelnie zielony.

Właśnie. Przyznam się, że dopiero kernel 2.6.17.1 mi wyszedł, a wszystkie poprzednie kompilacje nie działały, zawsze czegoś brakowało. Ale nie zgłaszałem tego tutaj, tylko czytałem, czego mi brakuje. To najlepsza droga, aby się czegoś nauczyć.


http://images3.fotosik.pl/103/116624a3ce1555a7.gif
Linux registered user #423419

Offline

 

#7  2006-06-24 18:36:43

  mons - Użytkownik

mons
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-01

Re: Może ktoś ma już configa do jaja pod laptopa?

Ja rowniez dodaje sobie bajery po trochu. Np dodalem obsluge pamieci usb, poniewaz mam E398. Teraz dziala mi pamiec i na Debianie.
Teraz sie tylko zastanwaiam. Co lepsze, modul czywkompilowac. Osobiscie wrzucam Y, chyba ze czegosn ie jestem pewien... przeciez, i tak przy starcie uruchamiaja mi sie programy i laduja sie moduly. Dodatkowo moduly wiecej czasami waza niz wkompilowane, a skoro jestem pewien co pasuje do mojego sprzetu i ze bede tego uzywal... Jak uwazacie, lepiej modul czy jdenolity kernel?

PS. Przepraszam za post nie na temat.

Offline

 

#8  2006-06-24 19:20:37

  misioooo - Członek DUG

misioooo
Członek DUG
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-06-10

Re: Może ktoś ma już configa do jaja pod laptopa?

Dzięki terefere. Powalczę zatem sam na raty sobie :D Już troszkę skonfigurowałem i .config zapisany, więc chyba będę mógł bez problemów dokończyć sobie jutro. Koniec temata - moderator siakiś niech zamknie może :D


https://wiki.debian.org/DebianArt/Themes/Lines?action=AttachFile&amp;do=get&amp;target=banner.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)