Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-06-16 20:32:16

  CLSHR - Nowy użytkownik

CLSHR
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2006-06-16

Błąd po kompilacji

Witam :-)

W Linuxie troche się orientuję już trochę czasu używam Debiana ale dotychczas nie interesowałem się rekompilacją jądra i parę dni temu postanowiłem spróbować :)

No i męczyłem się, męczyłem, przeszukałem całe to forum, debianusers ale jakoś sobie nie potrafię poradzić :( Chcę sobie zrobić bootsplasha czyli musze zrobić jądro z initrd. Oczywiście uaktywniłem tą opcję w menuconfig.

Kontroler ide zrobiłem jako moduł, tak też zrobiłem z ext2 i ext3 którego używam (chyba dobrze, chociaż już zwątpiłem). No i po jakichś 20 probach ustawiania różnych opcji (wcześniej udało mi się uruchomić jajko ale bez initrd, wszystko chodziło) kernel staje w momencie gdy pisze:

Kernel command line: root/dev/hda3 ro

Dalej się zawiesza i już nic nie ma :(

Help

PS. Jako nowy user witam wszystkich debianowców :)

Offline

 

#2  2006-06-16 20:45:10

  kaszak696 - Członek DUG

kaszak696
Członek DUG
Skąd: Kazimierz Dolny
Zarejestrowany: 2006-03-22
Serwis

Re: Błąd po kompilacji

Jak chcesz mieć bootsplasha, to ide i ext2/ext3 muszą być skompilowane na stałe. Chyba, że użyjesz 2 initrd, ale nie wiem jak to zadziała.


http://images3.fotosik.pl/103/116624a3ce1555a7.gif
Linux registered user #423419

Offline

 

#3  2006-06-16 23:18:40

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Błąd po kompilacji

Obsługe kontrolera i systemu plików musisz miec wbudowaną na stałe. A initrd do splash robisz na fajrancie. Poszukaj na tym forum o bootsplashu - temat był nie raz wałkowany.

Offline

 

#4  2006-06-17 01:42:38

  Ulter - Użytkownik

Ulter
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-03-15

Re: Błąd po kompilacji

Zgraj config z katalogu /boot/, ściągnij takie same jądro i zapodaj konfiguracje (dodaj co chcesz). Potem kompilacja sposobem debiana z initrd i musi działac.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)