Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-06-15 23:49:28

  jaccki - Członek DUG

jaccki
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-11-15

[solved]usbmount i zapis na karcie

zainstalowałem usbmount i skonfigurowałem wg przepisu czadman'a:

Kod:

W pliku /etc/usbmount/usbmount.conf należy zmienić wpis:
FILESYSTEMS="ext2 ext3"
na
FILESYSTEMS="ext2 ext3 vfat"
no i wpis MOUNTOPTIONS powinien wyglądać tak:
MOUNTOPTIONS="sync,noexec,nodev,noatime"
no i ostatnie:
FS_MOUNTOPTIONS="gid=floppy,-fstype=vfat,dmask=0007,fmask=0117"

Po podłączeniu urzadzenia, powinno się ono zamontować do katalogu /media/usb

Proponuję dodać też taką linię do fstab.
Cytat:
none /sys sysfs defaults 0 0

i wszystko działa jak powinno - włączam aparat, a usbmount go montuje. Nie mogę jednak zmieniać(np. usuwać) tego co na karcie ani z konta roota ani zwykłego usera. Gdy montowałem za pomocą mount /dev/sda1 dawało radę. Co zmienić żeby mieć dostęp do zapisu na karcie najlepiej z poziomu zwykłego usera? (sarge stabilny).

EDIT
Usuwanie jednak działa ale z 20 sekundowym opóźnieniem, tzn. z katalogu pliki znikają błyskawicznie ale dioda w aparacie zapala się dopiero po pewnym czasie. Da się z tym żyć. Ale jak zrobić by zwykły użytkownik mógł edytować kartę ?

EDIT2
Dodałem do opcji: "users,umask=000" i mam dostęp do zapisu na karcie aparatu z poziomu zwykłego użytkownika. Przy kopiowaniu w MC pojawia się komunikat, że nie można zmienić praw dostępu do pliku ale dane się kopiują(po 30 sekundach). Skopiowanych obrazów nie mogę niestety obejrzeć w przeglądarce aparatu(fuji s5600)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)