Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-02-07 16:51:29

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

duch

jak sie robi ghousta jaki program do tego i jak sie to potem rozpakowywuje??

Offline

 

#2  2005-02-07 17:35:55

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: duch

Ghosta robi sie ghostem (chyba Symantec to produkuje) pod dosem. Bo chodzi Ci o obrazy parycji jak mniema? :) Najlepiej zrobic dyskietke startową wrzucić ghost.exe, zabootowac z niej dosa, odpalić i potem wybrać z menu partition to image, wskazujesz gdzie ma zapisać obraz i dajesz kompresje na maxa. Nie obsługuje raczej partycji linuxowych, no chyba że jakaś nowsza wersja sie pojawiła. Dla ext2,3 działa DriveImage od PowerQuest.

Offline

 

#3  2005-02-07 17:54:46

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: duch

to nie problem bo mi na linuxowe nie cza tylko na boski Win :D

Offline

 

#4  2005-02-07 18:02:23

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: duch

Dla Linuxa i boskiego win$ita jest Partimage


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#5  2005-02-07 22:43:10

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: duch

do partycji z boskim win$hitem najlepiej pasuje mke2fs ;>


linux regd. user #248790

Offline

 

#6  2005-02-07 22:49:56

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: duch

partimage jest fajny :]
dla lubiacych inne zabawki dd :]
ale co sie robi z partycjami z winshitem najczesciej... :]

Kod:

mkfs.ext3

Offline

 

#7  2005-02-21 19:20:23

  Kowall_ptk - wieczny student

Kowall_ptk
wieczny student
Skąd: z nienacka :)
Zarejestrowany: 2005-02-17

Re: duch

BiExi, Ty za długo masz już Linuxa. Wbrew pozorom winshitowcy najczęściej na partycji z systemem robią:
format c:

Dziwnym zbiegiem okoliczności inne partycje pomijają.


W Linuksie się da, tylko trzeba wiedzieć jak!

Offline

 

#8  2005-02-21 19:27:52

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: duch

BiExi, Ty za długo masz już Linuxa...

I tu masz słuszność w 100%

BiExi czeba poszerzać choryzonty czassss na Winnnnn :D

Offline

 

#9  2005-02-21 19:34:43

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: duch

Kowall_ptk - na linuxie siedze jakies 4 lata a na debianie jakies 2,5 roq :] i bardzo sobie to chwale bo system kazdy wie jaki jest dobry....

Rumi - windowsa zmam dosc dobrze, bo nieraz musze walczyc u gossci z probleami "dalczego niedzial". Wiesz co mnie w windowsie odpycha? to ze nie masz nad niczym kontroli i to ze jak system CI "padnie" to nie da sie go zrenimowac w takim stopniu by praca w nim byla znoscna....
Rumi podam Ci ciekawy przyklad 2 lata temu zlozylam bratu kompa zainstalowalam linux'a (Debian Poptato kto go jeszcze pamieta...) oczywisce aktualizowalam go teraz bracieszek ma sarge :] i system na jego kompie chodiz przez ten czas bez reinstalu a chodzi rownie szybko ak pierwszego dnia a brat windowsa nie che widziec naoczy.... otatnio chial zebym mu Autocada pod linuxem uruchomila :]

Offline

 

#10  2005-02-21 19:44:47

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: duch

Wiesz co mnie w windowsie odpycha? to ze nie masz nad niczym kontroli i to ze jak system CI "padnie" to nie da sie go zrenimowac w takim stopniu by praca w nim byla znoscna....

normalnie jakbym siebie słyszał :)

do tego dorzuć kretyńskie zarządzanie procesami (o ile można w ogóle o czymś takim gadać w przypadku shitów), rozrzutne alokowanie pamięci (shit xp z deko kuleje przy 256 ramu...), wręcz upierdliwe shit-sterowniki i jeszcze ten skurwiały system plików, który jest chyba po prostu jakimś sabotażem informatycznym.


linux regd. user #248790

Offline

 

#11  2005-02-21 19:46:33

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: duch

O pieknie powiedziane lepiej bym tego nie ujela :]

Offline

 

#12  2005-02-21 19:50:02

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: duch

co do problemów to win ma te przewage że reinstalacja trwa jakieś 20 min (nawet mniej) + 15 minut instalka sterowników :) a wszystkei ważne dokumenty programy czymam na innych partycjach kieszeniach cd takrze nie trace nic, bo nie czymam na c: Linux może i dobry niewiem ale na pocztku czeba mieć sporo czasu żeby oswoić sie z nim nei to co win nie mam czasu mam sie nauczyć co i jak żaden problem prowadzą jak 5 latka za ręke np taka błachostka instaluje winxp pl i mam wszystko po polsku a debiana z twoja (przeogromną) pomocą BiExi instaluje go od ... nawet nei pamietam od kąd i nawet instalując język pl dalej nie mam pl w przeglądarce polskich znaków może dla was to błachostka a dla mnei czary mary naserio 1 mói kontakt z linuxem to to forum i wcześneij znałem go tylko z opowiadań :) a i tera za wiele nie potrafiem (jeszcze)


ps. że o instalacji myszki nei wspomne ;)


A wracając to powyższego tekstu to np jak bym nei maiał neta i tego forum chce zainstalować sobie debiana powiedzmy że jakimś cudem zdobyłem poradni  który mi BiExi zapodała, zainstalować zainstaluje ale już instalacja karty grafiki no przepraszam Win mi to sam robi jak nei znajdzie to i tak okienka widac jeszcze raz powtóże może i win jest dobry ale na starcie czeba mieć czas i dobre wsparcie :)

oczywiście dobrym rozwiązaniem jest ghoust debiana ale ja z tego nei skożystam jak ten co to go mam na dysku będzie hulał aż miło z premedytacja pozbęde sie go i spróbuj swoich sił trzegom siem nauczył (będzie to tak koło 40-stki) ;)

za chaotyczność i neiczytelność w/w tekstu odpowida autor :P

Offline

 

#13  2005-02-21 20:29:25

  Kowall_ptk - wieczny student

Kowall_ptk
wieczny student
Skąd: z nienacka :)
Zarejestrowany: 2005-02-17

Re: duch

Moje pierwsze spotkanie z linuxem (mandrake 6 jakieś 5 lat temu skończyło się nieciekawie. Pomimo kilku prób nie dogadałem się z systemem (nie udało mi się zainstalować karty sieciowej). Teraz sprawa ma się inaczej. Są nowe jądra, które cały mój sprzęt wykrywają bez zająknięcia. Pierwszym linuxem, którego mogłem używać był Knoppix 3.1 dodany do PCWK. Mam go do teraz. Z tąd wpadłem na pomysł użycia Debiana. Windows jest rzeczywiście dużo przyjaźniejszym środowiskiem dla nowicjuszy.

Ale mimo to linux ma jedną ogromną przewagę nad Windą (przynajmniej dla mnie). Chodzi o to, że mam kartę marki Matrox. Resztę sobie dopowiedzcie sami.

Update:
Co do tego ducha... Hmm. Jak chcesz udusić windę, to zależy jaką. Mogę podać prosty sposób dla win9x. Potrzebny: paker i drugi system operacyjny. Wystarczy spakować katalogi: windows, program files; oraz pliki command.com, io.sys, msdos.sys, autoexec.bat,config.sys i już. rozpakowywuje się to draństwo spod innego systemu operacyjnego. Musi działać (ja tak używam win 95/98).


W Linuksie się da, tylko trzeba wiedzieć jak!

Offline

 

#14  2005-02-21 20:32:26

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: duch

chyba już po raz 100-ny napiszę to na tym forum, ale po prostu nie mogę się powstrzymać... ;)

nVIDIA ŚMIERDZI RYBĄ


linux regd. user #248790

Offline

 

#15  2005-02-21 20:32:45

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: duch

Rumi, jak chcesz mieć shitowego linuxa to zawsze możesz zapodać Auroxa lub Mandaryne (fuj). Wykryje ci wszystko tak jak to badziewie z redmont.
A Debian jest dla tych z wyższej półki, a że to wybrałeś to chwała ci za to i jesteś cool


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#16  2005-02-21 20:34:42

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: duch

ponoć linux edu (polski klon knoppiksa) jest jeszcze bardziej shitowy

widziałem jeszcze kiedyś lycoris desktop - wygląda i zachowuje się* jak kupa

---
*) znaczy, lubi się sypnąć


linux regd. user #248790

Offline

 

#17  2005-02-21 20:48:48

  Kowall_ptk - wieczny student

Kowall_ptk
wieczny student
Skąd: z nienacka :)
Zarejestrowany: 2005-02-17

Re: duch

chyba już po raz 100-ny napiszę to na tym forum, ale po prostu nie mogę się powstrzymać... ;)

nVIDIA ŚMIERDZI RYBĄ

rychu, cudnie to ująłeś :)


W Linuksie się da, tylko trzeba wiedzieć jak!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)