Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2004-06-07 15:03:11

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Dzial FAQ na glownej stronie?

Co wy na to aby na stronie DUG'a powstal dzial FAQ tworzony na podstawie forum lub roziwazan uzytkownikow

Pozdrawiam
BiExi

Offline

 

#2  2004-06-08 11:49:02

  wepster - Site Admin

wepster
Site Admin
Skąd: gorlice
Zarejestrowany: 2005-02-07
Serwis

Re: Dzial FAQ na glownej stronie?

wsomie jestem za tylko moze w stylu fakiu co to dug jak to dizala po co to kto czym itp a jezeli chodzi o tematy linuxowe to moze odeslanie na nasze forum??


wepster
jeden z trojki
wepster@ciasny.net

Offline

 

#3  2004-06-08 17:11:37

  Tech - Wielki Brat

Tech
Wielki Brat
Skąd: Hel
Zarejestrowany: 2004-04-22

Re: Dzial FAQ na glownej stronie?

Dobra mysl

Moze na poczatek zaproponuje cos takiego np: Opis instalki jakiegos programu + dolaczenie wlasnego konfiga do postu (przyklad: czyli jak instalowac x, jakie czcionki itp. i dolaczenie wlasnego konfiga / Jak zainstalowac sambe + pliczek conf itp.)

Pozdrawiam


Ktoś mądry kiedyś powiedział: jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to się nie odzywaj !!!

Linux Registered User: #344405
GnuPG - C22A 2BA8 BECA 173F 713B A57B DF1A C4B4 E282 AE82

Offline

 

#4  2004-06-08 17:18:29

  slimak - Członek DUG

slimak
Członek DUG
Zarejestrowany: 2004-06-08

Re: Dzial FAQ na glownej stronie?

popieram - zwlaszcza podoba mi sie pomysl odnosnie dolanczania wlasnych konfigow - nie wiem jak reszta ale przynajmniej ja najlepiej ucze sie na przykladach   :D

Offline

 

#5  2004-06-08 17:33:31

  Tech - Wielki Brat

Tech
Wielki Brat
Skąd: Hel
Zarejestrowany: 2004-04-22

Re: Dzial FAQ na glownej stronie?

Chyba sie pospieszylem co do dodawanie konfigow :( jak je dodac do posta aby mozna bylo go pobrac jako plik ?


Ktoś mądry kiedyś powiedział: jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to się nie odzywaj !!!

Linux Registered User: #344405
GnuPG - C22A 2BA8 BECA 173F 713B A57B DF1A C4B4 E282 AE82

Offline

 

#6  2004-06-08 20:01:20

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Dzial FAQ na glownej stronie?

Ok to ja bede sie zastanwiac jak to rozwiaxac techniczen aby mozna bylo dodawac jakies Newsy oraz swoje artykuly, naraze jak ktos opracowal cos ciekawego to przoze przesylac do mnie... adres biexi@dug.net.pl

Pozdrawiam
BiExi

Offline

 

#7  2004-06-09 00:08:37

  Tech - Wielki Brat

Tech
Wielki Brat
Skąd: Hel
Zarejestrowany: 2004-04-22

Re: Dzial FAQ na glownej stronie?

BiExi wyslalem Bodziowi nowe materialy (reszte moich pdf-ow + kilkanascie tapet z logo Debiana)


Ktoś mądry kiedyś powiedział: jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to się nie odzywaj !!!

Linux Registered User: #344405
GnuPG - C22A 2BA8 BECA 173F 713B A57B DF1A C4B4 E282 AE82

Offline

 

#8  2004-06-09 08:48:58

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Dzial FAQ na glownej stronie?

Ok jak bodzio mi dostarczy te materialy to sie zabieram do roboty i wrzucam to na stronke

Pozdrawiam
BiExi

Offline

 

#9  2004-06-09 09:17:09

  slimak - Członek DUG

slimak
Członek DUG
Zarejestrowany: 2004-06-08

Re: Dzial FAQ na glownej stronie?

ja bym proponowal konfigi dodawac do postow w

Kod:

taki sposob

a nie jako zalaczniki

Offline

 

#10  2004-06-09 18:25:04

  Tech - Wielki Brat

Tech
Wielki Brat
Skąd: Hel
Zarejestrowany: 2004-04-22

Re: Dzial FAQ na glownej stronie?

Pomysl dobry....
Mozna zobaczyc bez pobierania co nas interesuje
ale....
posty beda zajmowac mase miejsca (widzialem konfig samby ktory zajmowal cztery kartki)


Ktoś mądry kiedyś powiedział: jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to się nie odzywaj !!!

Linux Registered User: #344405
GnuPG - C22A 2BA8 BECA 173F 713B A57B DF1A C4B4 E282 AE82

Offline

 

#11  2004-06-11 15:31:49

  wepster - Site Admin

wepster
Site Admin
Skąd: gorlice
Zarejestrowany: 2005-02-07
Serwis

Re: Dzial FAQ na glownej stronie?

ja rpoponuje zrobic na serverze duga jakies konto z ktorego mozna by pobierac te configi i ogladac


wepster
jeden z trojki
wepster@ciasny.net

Offline

 

#12  2004-06-14 12:53:23

  rybek - Członek DUG

rybek
Członek DUG
Zarejestrowany: 2004-04-20

Re: Dzial FAQ na glownej stronie?

ja bym proponowal konfigi dodawac do postow w

Kod:

taki sposob

a nie jako zalaczniki

wedlug mnie jest to najsnsowniejszy pomysl.zalacznik jako oddzielny plik jest nieporeczny do przegladania, a tak mozna w ramach pozniejszej rozmowy ladniej cytowac, komentowac. jest przejrzyscie :)


Linux Registered User: #348830

In a World without Walls and Fences,
who needs Windows and Gates?

Offline

 

#13  2004-06-14 19:50:47

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Dzial FAQ na glownej stronie?

Cześć Szefie - nareszcie się odezwałeś :)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#14  2004-06-21 18:52:52

  Tech - Wielki Brat

Tech
Wielki Brat
Skąd: Hel
Zarejestrowany: 2004-04-22

Re: Dzial FAQ na glownej stronie?

I gdzie tan dzial ?


Ktoś mądry kiedyś powiedział: jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to się nie odzywaj !!!

Linux Registered User: #344405
GnuPG - C22A 2BA8 BECA 173F 713B A57B DF1A C4B4 E282 AE82

Offline

 

#15  2004-06-21 19:13:35

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Dzial FAQ na glownej stronie?

Witam

1. Nie wszycscy cierpia na nadmiar czasy
2. szukam jakichs mozliwosci technicznych do obslugi tego dzialu, bo che aby np zarejestrowani uzytkownicy mogli tam dopisywac swoje faq'u... narazie sie mecze z relacjami w mysql'u chyba ze ktos ma juz cos gotowego to prosze przyslac...

Pozdrawiam
BiExi

Offline

 

#16  2004-06-21 19:26:37

  Tech - Wielki Brat

Tech
Wielki Brat
Skąd: Hel
Zarejestrowany: 2004-04-22

Re: Dzial FAQ na glownej stronie?

Witam

1. Nie wszycscy cierpia na nadmiar czasy

Myslalem ze potrzebna jest motywacja :)
Ja pracuje okolo 420godz. w miechu ale dla DUG-a zawsze cos znajde ;)

2. szukam jakichs mozliwosci technicznych do obslugi tego dzialu, bo che aby np zarejestrowani uzytkownicy mogli tam dopisywac swoje faq'u... narazie sie mecze z relacjami w mysql'u chyba ze ktos ma juz cos gotowego to prosze przyslac...

Pozdrawiam
BiExi

Moze by oprzec nasze faq-u na szkielecie tej stronki co Ci adres podeslalem ?


Ktoś mądry kiedyś powiedział: jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to się nie odzywaj !!!

Linux Registered User: #344405
GnuPG - C22A 2BA8 BECA 173F 713B A57B DF1A C4B4 E282 AE82

Offline

 

#17  2004-06-21 21:13:29

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Dzial FAQ na glownej stronie?

Ano mozna by oprzesz na tym tylko duzo przerabiania kodu bo to nie jest tak zrobione jak mi sie podoba... jest za bardzo rozbudowane...
O i nauczylam sie obslugiwac relacje w MySQL'u :] jeszcze musze sie nauczyc obslugiwac sesje i bedzie git:]

Pozdtrawiam
BiExi

Offline

 

#18  2004-06-28 12:48:14

  zolvio - Członek DUG

zolvio
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2004-06-28
Serwis

Re: Dzial FAQ na glownej stronie?

a moze by na poczatek dac linka do FAQ Polskiego Forum Linuksowego?
http://zolvio.w.interia.pl
tak mysle, bo zanim na DUG Forum nazbiera sie duza masa materialu, to jeszcze troche czasu minie...a poza tym to chyba nie bedzie 'niepoprawne polityczne', czyz nie?


Registered Linux User:314650

Offline

 

#19  2004-06-28 17:28:28

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Dzial FAQ na glownej stronie?

Generalnie chodzi mi o cos takiego dzieki czemu by mozna bylo dodawac posty i aby uzytkownicy DUG'a mogli sie logowac do tych faq i dodawac je samodzielnie...

Offline

 

#20  2004-06-29 17:13:26

  wepster - Site Admin

wepster
Site Admin
Skąd: gorlice
Zarejestrowany: 2005-02-07
Serwis

Re: Dzial FAQ na glownej stronie?

a moze by tak dodac nowa gelz na forum o tytule FAQ czy cos w tym stylu gdzie:
na stronie DUG-a byl by link to tego watku (tak jak teraz na samej gurze widoczne sa linki do 3 naszych ankiet) i batetyjka ktora tam zaglada ma pytania w formacie tematow tak jak na forum a jezeli ktores pytanie go interesuje wchodzi se do tematu i czyta odpowiedz;] zobaczcie sobie np na galaz "Debian Users Gang(sprawy organizacyjne)" w niej jest juz stosunkowo duzo tematow jak by to moglo wygladac kto jest za takim roziazaniem??


wepster
jeden z trojki
wepster@ciasny.net

Offline

 

#21  2004-08-21 19:18:40

  zibi_zd - Członek DUG

zibi_zd
Członek DUG
Skąd: katowice
Zarejestrowany: 2004-08-21
Serwis

Re: Dzial FAQ na glownej stronie?

moze lepiej by bylo zrobic FAQ w stylu www.linuxfan.pl gdzie user znajdzie szybka odpowiedz np na pytanie gdzie w debianie jest rc.local i drugi link {robocze nazwy} der kniff czy tips & triks gdzie wlasnie beda listingi, arty i odnosniki do stron z rozwiazaniami problemow ???
Sam bedac nowym userem debiana wiedzac ze najpierw lepiej poszukac niz pytac na forum (np wlasnie rc.local) wiem ze takie porady to poezja tylko wlasnie problem w tym ze trzeba sie naszukac ... mozna informowac kazdego nowego usera ze tam {link do FAQ}  moze zaczac poszukiwania sa cool ... zreszta fora rh i inne tego nie maja , sa tam osoby (czego nie ma na forum debian) nagminnie odsylajace nowych userow (czytaj palantujace ich) do zasad zadawania pytan itd.
Drugi link bylby juz bardziej konkretny gdzie np moglbym znalezc rozwiazanie problemu wlasnie w postaci listingu pliku .conf itd ...


Linux registered user #343395

Offline

 

#22  2004-08-21 22:45:31

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Dzial FAQ na glownej stronie?

witam

Wlasnie chialam cos takiego jak jest na linuxfan bo jak to pierwszy raz zobaczylam to strasznie mi sie spodobalo :]

nauczylam sie juz obslugiwac sesje w php :] i moge cos napisac ale efekt niebedzie zbyt szybki :] ale w miare mozliwosci postaram sie mam w planie opszec to na bazie mysqelowej i zrobic na sam poczatek cos takiego ze bedzie mozna przegladac cale faq oraz wybierac z kategorii np sieci srodowiska graficzne itp poszczegolne wontki...

Offline

 

#23  2004-08-23 09:46:04

  raixer - Moderator

raixer
Moderator
Zarejestrowany: 2004-08-21

Re: Dzial FAQ na glownej stronie?

Podoba mi sie pomysl by faq zrobic tak jak to wyglada na www.linuxfan.pl - user bedzie w stanie wyszukac szybko to co szuka, ale pomysl by umiescic faq w osobnej galezi na forum nie jest taki zly. Na stronce zrobic spis tematow faq z linkiem do watka, bedzie wiedzial wtedy czy to co szuka jest w FAQ, a dodawac teksty na forum mogli by tylko tylko czlonkowie DUG'a, bazujac na pytaniach z normalnych watkow i  dodajac tam konkretne odpowiedzi. Kazdy z topicow skladal by sie tylko z pytania i odpowiedzi - takie polaczenie www.linuxfan.pl i forum :)


Open Source - Świat otwartych umysłów
Linux Registered User: #276548

Offline

 

#24  2004-08-23 10:28:36

  wepster - Site Admin

wepster
Site Admin
Skąd: gorlice
Zarejestrowany: 2005-02-07
Serwis

Re: Dzial FAQ na glownej stronie?

oo widzisz ;]


wepster
jeden z trojki
wepster@ciasny.net

Offline

 

#25  2004-08-23 11:02:45

  zibi_zd - Członek DUG

zibi_zd
Członek DUG
Skąd: katowice
Zarejestrowany: 2004-08-21
Serwis

Re: Dzial FAQ na glownej stronie?

Tylko forum to forum ... z definicji sluzy raczej do dyskutowania a nie np szukania odpowiedzi na jakis bardzo konkretny problem. Z czasem posrod calej kupki postow i odpowiedzi, podobnie jak na linux.com.pl rozrosnie sie te nasze forum i szukanie bedzie uciazliwe.
Wg mnie co do szybkich podpowiedzi w styli lunuxfan panuje wzgledna zgoda i dobrze.
(Rozwiazanie jest praktyczne i nie widze problemu zeby na glownej stronie lub w linku z niego nie skorzystac - podzial na tematy - pytanie - szybkie odpowiedzi - kto korzystal z linuxfan.pl wie ze to jest dobrze pomyslane - dla nas atutem bedzie to ze zawezimy odpowiedzi do debiana - wiec cos czego raczej nie ma lub jest a nie wiem o tym).

Mysle ze warto dla powazniejszych spraw pokusic sie na osobna kategorie nazwijmy to porady i artykuly wzorem np wpisow http://www.debianusers.pl/ gdzie konkretne rozwiazania sa bardzo dobrze udokumentowane i opisane. Taka konstrukcja z czasem pozwoli na zgromadzenie duzej bazy wiedzy np na temat "szybkich" porad i pozwoli na zebranie powazniejszych opracowan ujetych wlasnie w formie artykulow ... no nie wiem ale jestem praktykiem i wiem ze brakuje takich wlasnie stron gdzie mozna szybko cos poszukac i poszukac takze dokladnych rozwiazan ... No i bedziemy mieli dodatkowa kategorie na stronie glownej - np porady i arty + ostatnio dodane a co za tym idzie np top 10 wiem ze wiele stron to ma ale czemu my nie mozemy miec ??? Chyba chodzi o to tez zeby zainteresowac userow serwisem ... wieksza ilosc informacji a co za tym idzie wieksza ilosc porad pozwola na znaczne zwiekszenie ogladalnosci a co za tym idzie popularyzacji tego wlasnie systemu. kurde poniedzialek wrrrrr moze troche metnie to napisalem ale pewno dojdziecie do tego o co mi chodzi :)


Linux registered user #343395

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)