Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2006-05-30 23:00:29

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: kopia systemu na cd

Ale jest tez taka opcja (tak mi si eprzynajmniej wydaje)
1) Chcesz wrzycić na pierwszy sektor dyskietki pierwszy sektor jakiejs partycji.
2) Chcesz wrzycić na pierwszy sektor dyskietki dowolną część jakiejs partycji.


Pozdrawiam

Offline

 

#27  2006-06-03 21:41:47

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: kopia systemu na cd

nieca ja bym na twoim miejscu zrobił tak, że na tym drugim dysku założyłbym ext3 i gdzieś go podmontował, np jako /backup

z tego co widzę chcesz backupować 4 partycje:
/
/home
/usr
/var
czyli dla każdej z tych partycji musisz zrobić osobnego tarballa. np dla /home będzie to wyglądało tak:
tar -cvvf /backup/home.tar /home
dla /usr i /var robisz podobnie. aha, i przygotuj się, że to trochę potrwa ;)

z kolei jeżeli chcesz backupować / (root) to musisz zapodać coś takiego:
tar -cvvf /backup/root.tar --exclude={home,usr,var,proc} /
ale nie możesz zapomnieć, żeby w czasie odzyskiwania systemu założyć katalog proc z uprawnieniami 555

tarballe oczywiście zapisujesz na płytkę jako zwykłe pliki. odzyskiwanie systemu polega na tym, że odpalasz jakiegoś live i masz założone partycje, zakładasz świeże systemy plików i rozpakowujesz tarballe, przykładowo:
partycję /dev/hda1 (twoja root) zamontowałeś sobie powiedzmy jako /odzysk/root, zatem
cd /odzysk/root
tar -xvvf /cdrom/root.tar


linux regd. user #248790

Offline

 

#28  2006-12-21 17:40:56

  Kiera - Użytkownik

Kiera
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-12-14

Re: kopia systemu na cd

Mam sobie partycje /dev/hda6 . Chca zrobic jej backup posluzylem sie artykulem z Waszego FAQ  http://dug.net.pl/faq/faq-6-64-Prosty_Backup_calej_partycji.php

Najpierw sprawdzilem ile jest na niej wolnego miejsca przez wpisanie df

Wyswietlilo mi ze uzyte jest na tej partycji 33% (partycja ma ok 5.5 GB) wiec bylem pewny ze spokojnie wystarczy na backupa  a okazuje sie ze gzip wyswietla po jakims czasie ze nie moze zapisac danych do pliku z powodu braku miejsca na dysku.

Czy to w ogole jest jakas kompresja podczas pakowania tym sposobem?

Czy moze gzip chce spakowac rowniez wolne miejsce ( chociaz dziwnie to brzmi i nie wiem czy to mozliwe :D ) tzn cale 5.5 GB ?

Offline

 

#29  2006-12-22 01:38:35

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: kopia systemu na cd

przy takiej metodzie gzip pakuje tez wolne miejsce ... a jako ze ono bylo kiedys zajete to nie sa to ciagi samych zer i sie tak ladnie nie kompresuja ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#30  2007-03-11 09:20:28

  szczypior88 - Członek DUG

szczypior88
Członek DUG
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-02-06
Serwis

Re: kopia systemu na cd

niewiem jak zrobić płytke która np. będzie na partycje aktywna przywracać automatycznie bez klikania/wpisywania komend system

ja zdecydowanie polecam:
http://www.sysresccd.org/Sysresccd-manual-en_How_to … ystemRescueCd
sam mam Windowsa 98, bo muszę mieć Płatnika no i program do Książki Przychodów i Rozchodów (też pod Windowsa)...

napisałem sobie skrypt który po uruchomieniu tego "Custom RescueCD" tylko się pyta czy na pewno odtworzyć system, następnie kopiuje dane Płatnika, programu do KPiR oraz folder moje dokumenty na partycję Linuksa, przywraca system z obrazu programu partimage i wgrywa zabezpieczone dane. ładnie informuje że skończył i przypomina o konieczności wyjęcia płyty po czym sam się restaruje :)

bardzo wygodna rzecz :)


http://www.szczypior88.republika.pl/cwp.gif
pozdrawiam
szczypior

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)