Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-04-20 19:26:59

  dawid77 - Użytkownik

dawid77
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-12-15

edycja plików na stronie

Witam:) mam taką sprawę! Zna ktoś może jakies linki lub wie w jaki sposób zrobic na stronce coś takiego że - wpisuje w polu nazwę jakiegos dokumentu tekstowego nastepnie klikam w przycisk po czym wyświetla mi sie dokument tekstowy który moge zmienić i zapisac w takiej postaci na serwer.Był bym bardzo wdzięczny za pomoc:)


dawid

Offline

 

#2  2006-04-20 19:59:28

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: edycja plików na stronie

taka metoda nie jest zbyt bespieczna lepiej zainteresowac sie

php + mysql

Offline

 

#3  2006-04-21 12:48:50

  dawid77 - Użytkownik

dawid77
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-12-15

Re: edycja plików na stronie

Tak rozumię :) ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo to mysle że niema problemu dlatego że strona bedzie chodzić na apache tylko na sieci wewnętrznej:)dlatego jeśli masz jakies fajne rozwiązanie to bede bardzo wdzięczny:) może znasz jakies linki do stron na których znajdę jakies informacje jak to zrobić:)


dawid

Offline

 

#4  2006-04-21 13:48:15

  raixer - Moderator

raixer
Moderator
Zarejestrowany: 2004-08-21

Re: edycja plików na stronie

Koncepcja jest taka: przez formularz html'a przekazujesz link do pliku, php go otwiera i wrzuca w textarea w html'u. Po zmianach php zapisuje to do z powrotem do danego pliku. Nie znam stronek gdzie jest dokladny opis tego ale zainteresuj sie narazie serwisem php.net i funkcjami fopen, fwrite, moze Cie to cos nakieruje bo sa tam drobne przyklady ich uzycia. A jak nie to w przyszlym tygodniu bede troche wolniejszy to moge napisac Ci taki skrypt.

pozdro


Open Source - Świat otwartych umysłów
Linux Registered User: #276548

Offline

 

#5  2006-04-21 14:34:43

  dawid77 - Użytkownik

dawid77
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-12-15

Re: edycja plików na stronie

Dziękówkaaa:))) naprawde:) spróbuje coś poszukać pokombinowac i był bym ci bardzo wdzięczny gdybyś mógł mi pomóc z tym skryptem:)


dawid

Offline

 

#6  2006-05-11 20:25:18

  Rumi - prawiczek erotoman

Rumi
prawiczek erotoman
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-09-23
Serwis

Re: edycja plików na stronie

może dorzuce swoje 2 grosze ;] bo wymarzyło mi sie takie coś, otusz klikam np na przycisk przeglądaj po czym wybieram pliczek z hdd i zostaje on zapisany na dusku, zdarzyło mi sie pare razy na zajęcia pendriva zapomnieć a tak można by pliczki szybko zgrywać

szukając po sieci natknołem si ena coś takiego jak paFileDB ale nie wiem co to jest do końca bo mało po polskiemu w sieci na ten temat :] ktoś to zna ?


_____EDIT: ok wiem już coś wiecej o tym pafilepd ściagłem najnowszą wersje zainstalowałem na serverku i jest piknie czyli nei ybo tematu chyba ze jest jakiś wyga z polonizacja versji 3.5.3 :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)