Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-04-16 20:45:17

  __AlinOe - Użytkownik

__AlinOe
Użytkownik
Skąd: Ślesin /k Konina
Zarejestrowany: 2005-11-29

QT i skiny

Zawsze jak widziałem takie programy jak xine, gmplayer, allplayer itp zastanwiałem się jakim cudem udaje się komus pisac takie programy że po zmianie skin'a program może zupełnie inaczej wyglądać niż normalnie, a jako że postanowiłem napisać odtwarczacz filmów pod linuksa przy użyciu QT chciałbym żeby też miał takie możliwości, niestety nie znam żadnych programów w QT które by takie coś miały, jedynie GTK ( xine, gmplayer ) ale GTK nie wchodzi w gre bo wolę  po prostu QT, dlatego jeśli wie jak zrobić w QT okno i kształcie innym niż prostokąt, czyli kółka, i zupełnie wymyslone kształty to byłbym wdzieczny jesli by napisał coś o tym lub dał odnosnik do jakies strony z opisem jak się takie coś robi( moze byc EN) bo jak na razie to znalazłem tylko opis jak to się robi pod WinAPI (blee :( ) i tam wykorzystuje się jakieś Regiony, a w QT klasa QRegion chyba się raczej do tego nie nadaje, ewentualnie jesli znacie to podajcie nazwe jakiegos programu w QT który wykorzystuje skiny( open source oczywiscie :) )

Offline

 

#2  2006-04-17 17:10:11

  __AlinOe - Użytkownik

__AlinOe
Użytkownik
Skąd: Ślesin /k Konina
Zarejestrowany: 2005-11-29

Re: QT i skiny

Heh problem rozwiązany, pomocny okazał się kanał #qt na irc.kde.org, w sumie myslę że temat jest ciekawy więc jeśli ktoś kiedyś będzie miał w QT podobny problem to wyjaśnie jak mi się udało to zrobić a sprawa jest banalna:
wystarczy tworząc jakiś własny widget wpakować do konstruktora albo gdzie kto woli funkcje setMask która jest funkcją klasy QWidget którą dziedziczą wszystkie klasy potomne wywołujemy ją podając jej jako paramter jakis obiekt typu QRegion albo QBitmap ( chyba ) i cieszymy się dowolnym kształtem okna (?) np
    QRegion region( 0, 0, 200, 200, QRegion::Ellipse ) ;
    setMask( region ) ;
i mamy ładne okno w kształcie koła :D

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)