Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-04-16 01:15:11

  gbudny - Użytkownik

gbudny
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-06-03

nvidia-mały problem

Witam

Zainstalowałęm najnowsze steryz strony nvidia na nowym kernelu 2.6.16-1-k7
i wszystko by było fajnie gdyby nie jedna rzecz że po restarcie komputera mam tylko czarny ekran i nic sie nie dzięję. Zebym mógł grać muszę odinstalować sterowniki i zainstalować je ponownie i dopiero wtedy działają. próbowałęm modprobe nvidia i ładowałem sterownik w modconf oraz dopisywałęm do /etc/modules i dalej to samo.
Czy ktos już spotkał sie z taką systuacją. Moje distro to debian testing z zainstalowanym X.org 6.9. Z góry dzięki za jakieś odpowiedzi.


BUY LINUX GAMES
Support Game Companies who Support Linux Gaming.

Offline

 

#2  2006-04-16 08:30:20

  Qdłaty - Członek DUG

Qdłaty
Członek DUG
Skąd: z komputera
Zarejestrowany: 2005-08-09

Re: nvidia-mały problem

Ja jakies dwa tygodnie temu odpalilem "nowego" 2.6.16 i sterowniki w ogole mi nie dzialaly ;)

Offline

 

#3  2006-05-04 21:01:46

  kubus099 - Nowy użytkownik

kubus099
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-28

Re: nvidia-mały problem

Ja również mam mały problem, lecz nie ze sterownikiem tylko, próbuję skonfigurować karte graficzną lecz nie mam pojęcia jak. A konkretniej w programie "CEDEGA" do odtwarzania gierek z Windowsa, przy sprawdzaniu sprzętu wychodzi problem z akceleracją 3D. Sterownik mam zainstalowany poprawinie. Jak załatać ten problem?? co zrobić i jak można to skonfigurować??? Proszę o pomoc pozdrawiam serdecznie:)

Offline

 

#4  2006-05-04 22:52:45

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: nvidia-mały problem

Ja jakies dwa tygodnie temu odpalilem "nowego" 2.6.16 i sterowniki w ogole mi nie dzialaly ;)

Na 2.6.16 pójdą bez problemu tylko 8756, natomiast starsze trzeba łatać - opis w faq albo tutaj

Offline

 

#5  2006-05-05 00:55:58

  gbudny - Użytkownik

gbudny
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-06-03

Re: nvidia-mały problem

mój problem już dawno nieaktualny po kilku dniach stery działaly już normalnie dzięki asktualizacjom. Co do cedegi to radzę zainstalować 5.1 z ostatnimi poprawkami. Dużo lepiej wykrywa sprzęŧ. Na 5.0 niezbyt miał podobny problem i nie pokazywało wszystkich infomrmacji o moim sprzęcie.
Na 5.1 wszystko poprawnie wykryło.


BUY LINUX GAMES
Support Game Companies who Support Linux Gaming.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)