Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2023-11-05 12:14:31

  ylid - Użytkownik

ylid
Użytkownik
Zarejestrowany: 2023-07-13

Debian 12 GNOM

Nie wiem za bardzo jak opisać mój problem więc napiszę czego nie wiem.

Debian 12 plus GNOM. Zachciało mi się przeglądarki Opera, zainstalowałem, dodałem język polski, no i niby jest ale go nie ma. Wujek google radzi, żeby w stosownym pliku dopisać  w odpowiedniej linijce co trzeba i będzie działać. I rzeczywiście działa.

Sęk w tym, że o ile w innych GUI w folderze, który mogłem przeglądać jako user miałem możliwość kliknięcia prawym przyciskiem myszki i w opcjach było otwórz jako administrator. I to było super. Mogłem plik otworzyć, dopisać co chciałem, co najważniejsze - zapisać zmiany. I działało.

A tu teraz w Gnomie nie wiem jak to zrobić. W sensie jak otworzyć plik tekstowy i zapisać zmiany. Nie mam pod prawym klawiszem myszki w menu kontekstowym opcji - otwórz jako administrator, sam plik mogę otwierać, ale co z tego jak nic nie mogę zapisać. No nie ukrywam, że liczę na Waszą podpowiedź jak otworzyć plik w terminalu jako administrator.

Edit: Chyba brakowało mi biblioteki nautilus-admin. Doinstalowałem synaptic'iem i pojawiła się w menu kontekstowym opcja otwórz jako administrator. Teraz "tylko" muszę ogarnąć dlaczego Opera dalej nie ma polskojęzycznego menu, choć zmiana w innych GUI efekt dawała.

Edit2: Pamiętacie ten serial "Technicy, magicy"? No więc dla żartu spróbowałem wyłączyć i włączyć. Działa. Tzn. przeglądarka Opera ma polskojęzyczne menu.

Ostatnio edytowany przez ylid (2023-11-05 13:37:53)

Offline

 

#2  2023-11-24 22:38:06

  thalcave - prawie jak admin

thalcave
prawie jak admin
Skąd: odległa galaktyka
Zarejestrowany: 2007-05-17

Re: Debian 12 GNOM

Czyli wszystko działa - super :)


linux register user: 484281
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)