Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2022-08-24 15:16:04

  grafi - zrzęda

grafi
zrzęda
Zarejestrowany: 2020-05-01

automount pcmanfm

pcmanfm jest tu jedynie przykładem.

Na wirtualce grzebie sobie w ekpert install debiana pakiet po pakiecie apt-get --install-no-install-recommends
Otóż apt-get --install-no-install-recommends pcmanfm  skutkuje działającym menadżerem plików który jednak nie montuje automatycznie napędów wymiennych.

apt-get install pcmanfm skutkuje w pełni skonfigurowanym auto montującym wszystko (kto by się spodziewał) menadżerem plików, nie jestem wstanie wyczaić która instalowana paczka to powoduje, nie wydaje mi się żeby była to któraś z tej listy zależności https://packages.debian.org/buster/pcmanfm
ani też gnome-disk czy udev czy x2gothinclient-usbmount.

Kompletnie nie wiem jaka paczka lub jaki plik tworzony / modyfikowany przy standardowej instalacji powoduje działanie funkcji auto montowania.

Offline

 

#2  2022-08-26 21:41:32

  jawojx - Użytkownik

jawojx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-11

Re: automount pcmanfm

Są tam, może nie wszystkie na tej pierwszej stronie, ale w dalszych zależnościach polecanych. Na przykład, potrzebujesz policykit-1 (jest dociągany przez lxpolkit lub pozostałe) i udisks2 (jest dociągany przez gvfs-daemons, a ten przez gvfs <- gvfs-fuse), ale odpowiedzią na twoje pytane jest, jak masz już działające środowisko graficzne to, tylko to (resztę dociągnie w wymaganych). 

Kod:

apt install policykit-1 dbus-x11 gvfs udisks2 --no-install-recommends

I poza ewentualnymi sterownikami do obsługi systemów plików (na przykład ntfs czasami), do automatycznego montowania z usb to tyle wystarczy i nic nie trzeba edytować. No chyba że potrzebujesz lxpolkit lub alternatyw, ale tu nie jest to potrzebne.

Edycja: A, mimo że się dociąga, to dodałem do instalacji udisks2, to będzie taka całość potrzebnych, w tym przypadku.

Ostatnio edytowany przez jawojx (2022-08-26 22:08:25)

Offline

 

#3  2022-09-10 21:07:36

  grafi - zrzęda

grafi
zrzęda
Zarejestrowany: 2020-05-01

Re: automount pcmanfm

jawojx napisał(-a):

Są tam, może nie wszystkie na tej pierwszej stronie, ale w dalszych zależnościach polecanych. Na przykład, potrzebujesz policykit-1 (jest dociągany przez lxpolkit lub pozostałe) i udisks2 (jest dociągany przez gvfs-daemons, a ten przez gvfs <- gvfs-fuse), ale odpowiedzią na twoje pytane jest, jak masz już działające środowisko graficzne to, tylko to (resztę dociągnie w wymaganych). 

Kod:

apt install policykit-1 dbus-x11 gvfs udisks2 --no-install-recommends

I poza ewentualnymi sterownikami do obsługi systemów plików (na przykład ntfs czasami), do automatycznego montowania z usb to tyle wystarczy i nic nie trzeba edytować. No chyba że potrzebujesz lxpolkit lub alternatyw, ale tu nie jest to potrzebne.

Edycja: A, mimo że się dociąga, to dodałem do instalacji udisks2, to będzie taka całość potrzebnych, w tym przypadku.

Jeszcze się u mnie dopraszał o gvfs-fuse

Dziękował

Ostatnio edytowany przez grafi (2022-09-11 20:18:15)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)