Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2022-07-18 21:57:38

  Grabek - Użytkownik

Grabek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2019-06-12

Aktualizacja do Debian 11

Chciałbym zapytać czy występują jakieś znane problemy z aktualizacją Debiana 10 do 11.  Mam skonfigurowany system z dodanymi sterami Nvida spoza repozytorium. Interesuje mnie czy jest szansa, że będzie to chodzić po aktualizacji.
Wiem, że mogę spróbować i ewentualnie wszystko później naprawić, ale krucho ostatnio u mnie z czasem.
Tak ogólnie pytam. Wiem, że nikt mi nic nie zagwarantuje.

Ostatnio edytowany przez Grabek (2022-07-18 22:05:49)

Offline

 

#2  2022-07-19 01:23:36

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Aktualizacja do Debian 11

W konsoli chodzić powinien (chyba, że się ster Nouveau z bibliotekami Nvidii zapętli),
sterownik Nvidia będzie trzeba zainstalować ponownie.
Albo obecny ster odinstalować, a zainstalować sterownik z repozytorium, (to bezpieczniejsza droga).

Tu masz instrukcję, jak ze sterami Nvidia w Debku postępować:
https://wiki.debian.org/NvidiaGraphicsDrivers

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2022-07-19 01:23:53)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2022-07-19 19:00:53

  Grabek - Użytkownik

Grabek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2019-06-12

Re: Aktualizacja do Debian 11

Gdzie mogę sprawdzić, czy sterownik z repo obsłuży moją kartę? Mam lapka Dell Precision M4800  z grafiką Intel + Nvidia Quadro K1100M.
Przy debian 10 był problem ze sterownikiem, dlatego instalowałem spoza repo. Posiłkowałem się poradami z tego linku https://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?id=31196

Offline

 

#4  2022-07-20 04:16:39

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Aktualizacja do Debian 11

Jacekalex napisał(-a):

Tu masz instrukcję, jak ze sterami Nvidia w Debku postępować:
https://wiki.debian.org/NvidiaGraphicsDrivers

Grabek napisał(-a):

Gdzie mogę sprawdzić, czy sterownik z repo obsłuży moją kartę? Mam lapka Dell Precision M4800  z grafiką Intel + Nvidia Quadro K1100M.
Przy debian 10 był problem ze sterownikiem, dlatego instalowałem spoza repo. Posiłkowałem się poradami z tego linku https://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?id=31196

https://wiki.debian.org/NvidiaGraphicsDrivers#nvidia-detect napisał(-a):

The nvidia-detect script (found in the nvidia-detect package in the non-free section) can also be used to identify the GPU and the recommended driver package to install:

Jak masz sznurka do dokumentacji, tam wyżej, to sobie przejrzyj wskazaną dokumentację, a przynajmniej jej spis treści.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2022-07-20 04:18:30)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#5  2022-07-30 18:37:30

  jawojx - Użytkownik

jawojx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-11

Re: Aktualizacja do Debian 11

Jeżeli nie ma czasu, a system działa, to jest jeszcze czas na aktualizacje Debiana 10, dokładnie dwa lata. Nigdy nie trzeba tego robić pod presją. A jak są obawy, że sobie nie poradzimy, to robić kopię zapasową systemu, przed aktualizacją.

Dla twojej karty graficznej Quadro K1100M, jest już od dłuższego czasu wsparcie na Debianie 10, chyba zaraz miesiąc po tamtym poście pojawił się w repozytoriach działający sterownik 390. Teraz wsparcie ten sterownik ma na kernelach do 5.18, czyli znacznie nowszym niż jest domyślnie 5.10 w Debiane11 (5.18 jest w backport-ach). U Ciebie jest chyba sterownik 418 ze strony Nvidii, tak wynika z tego posta z odnośnika, i kernel 5.3, sterownik 418 wyleciał ze wsparcia dla Debiana 11 (jest dla Debiana10 wsparcie dla kerneli do 5.10), a z dokumentacji Nvidii wynika, że sterownik ze strony wspiera kernel do wersji 5.04, a domyślnym dla Debiana 11 jest 5.10. 

I z tych informacji wynika, że jak chcesz aktualizować, to musisz prawidłowo odinstalować sterownik 418 pobrany ze strony Nvidii (opis jak to zrobić jest w przytoczonym poście), dalej doprowadzić do prawidłowego działania sterownika otwartego, zaktualizować system i po aktualizacji zainstalować sterowniki 390 z repozytorium. Lub odinstalować te ze strony 418, a z backport-ów Debiana 10 zainstalować kernel 5.10 i sterowniki 390 z repozytorium i po tym zaktualizować (jak działa prawidłowo) do Debiana 11.

Ze sterownikami Nvidii zawsze jest więcej pracy, trochę. Problemów nie ma, ale nikt nie zagwarantuje, że zrobisz wszystko prawidłowo i nie napotkasz problemów.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)