Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2021-06-04 11:08:06

  Heberily - Nowy użytkownik

Heberily
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2021-06-04

Czy komputer może słuchać radia

Fale radiowe są klasyfikowane według ich częstotliwości, która może wynosić od ecouter radio pół miliona herców do dwóch milionów herców. Widmo radiowe jest następnie podzielone na kilka grup częstotliwości na poziomie od 2,5 do 10 GHz. Te pasma, zwane kanałami częstotliwości, są wykorzystywane przez odbiorniki radiowe i nadajniki do wzajemnej komunikacji. Istnieje pięć głównych pasm częstotliwości radiowych powszechnie używanych w telekomunikacji: radio FM, UHF / HF, radio courtewave, radio mobilne i nadawanie.

Internet jest obecnie istotną częścią Społeczeństwa, z milionami użytkowników korzystających każdego dnia z internetowych stacji radiowych. Internetowe stacje radiowe umożliwiają użytkownikom słuchanie internetowych stacji radiowych na zwykłym komputerze osobistym lub dowolnym urządzeniu mobilnym. Słuchanie radia internetowego ma wiele zalet. Internetowe stacje radiowe znalazły się w samym sercu przemysłu muzycznego, ponieważ dzięki nim muzyka na całym świecie jest dostępna dla globalnych konsumentów po przystępnych cenach. Teraz użytkownicy mogą słuchać wybranej przez siebie muzyki w dowolnym miejscu.

Streaming muzyki również staje się wściekłością w branży radiowej. Strumieniowanie odnosi się do procesu odbierania strumienia audio z jednego źródła i przesyłania go do drugiego, dzięki czemu internetowe stacje radiowe. Radio internetowe nadaje audycje radiowe z różnych kanałów radiowych na całym świecie za pośrednictwem Internetu. Popularne strumieniowe kanały radiowe obejmują satelitarne stacje radiowe SIRIUS i XM. Radio strumieniowe stało się tak popularne, że istnieją obecnie strony internetowe, które pozwalają ludziom słuchać radia internetowego za pomocą komputerów i telefonów komórkowych.

Innym ważnym czynnikiem, który sprawił, że internetowe stacje radiowe odniosły taki sukces, jest to, że nie wymaga żadnego doświadczenia technicznego, licencji ani szkolenia, aby móc zacząć. Chociaż istnieje wiele ograniczeń radia internetowego, nadawanie nadal wydaje się bardzo dużym biznesem. Istnieje wiele stron internetowych oferujących samouczki i przewodniki, jak rozpocząć nadawanie. Najlepiej będzie, jeśli przed rozpoczęciem kroku dla tych stron internetowych określi się zainteresowanych kandydatów do transmisji radiowej. To da im dobre pojęcie o tym, co będą musieli zrobić i jakie koszty poniosą.

Większość witryn internetowych oferuje szkolenia i samouczki dotyczące korzystania z oprogramowania, odbierania strumieni i innych czynności związanych z nadawaniem radia internetowego. Niektóre oferują nawet bezpłatne usługi, które mogą pomóc w rozpoczęciu pracy. Większość programów do przesyłania strumieniowego jest bardzo łatwa w instalacji i można je uruchomić w ciągu kilku minut. Prawie każdy może rozpocząć transmisję strumieniową i nadawać własną audycję radiową w ciągu kilku godzin. Nieprzerwany strumień dźwięku i muzyki to główna atrakcja obudowy radia internetowego.

Internetowe strumieniowe programy radiowe nie ograniczają się tylko do strumieniowego przesyłania audycji radiowych na żywo, ale także zawierają podcasty. Podcasty to skompresowane wersje programów radiowych, które można swobodnie odtwarzać online. Zaletą podcastów nad zwykłymi programami internetowymi jest to, że są one łatwiejsze do pobrania i są dostępne dla wszystkich użytkowników przeglądarek internetowych. Większość słuchaczy radia internetowego preferuje podcasty, ponieważ mogą z łatwością słuchać tego samego podcastu w kółko, a jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy z dźwiękiem, można go natychmiast pobrać z Internetu. Podcasty to także świetny sposób na reklamę online i dotarcie do odbiorców na całym świecie.

Ostatnio edytowany przez Heberily (2021-06-05 04:00:24)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)