Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2021-01-12 10:11:01

  adam_b - Nowy użytkownik

adam_b
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2021-01-12

Sieć w qemu/kvm

Witam,
Moje pytanie zapewne jest bardzo trywialne i wiele na niego odpowiedzi, jednak nadal nie mogę zrealizować połączenia z poza gospodarza do gościa.
Może nie do końca tak jest, ponieważ jeżeli mam podpięty komputer, na którym uruchamiam wirtualny system, do sieci prze router (sieć domowa) no nie ma problemu, realizuję połączenie przez mostek sieciowy, wszystko działa. Jeżeli dokonam połączenia dwóch komputerów, ja realizuje to przez Switch (tylko dwa komputery bez łączności z routerem) to nie mogę połączyć się z wirtualnym systemem. Próbowałem już przekierowania portów bez efektu. Przypuszczam, że pytanie na poziomie bardzo podstawowym ale proszę o pomoc, informacje, sugestie.
Dzięjuję

Offline

 

#2  2021-01-13 19:04:03

  jawojx - Użytkownik

jawojx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-11

Re: Sieć w qemu/kvm

Jeżeli prawidłowo ustawiłeś połączenie wirtualnej maszyny do sieci, a z tego opisu widać, że działało.

@adam_b ...na którym uruchamiam wirtualny system, do sieci prze router (sieć domowa) no nie ma problemu, realizuję połączenie przez mostek sieciowy, wszystko działa.

To jak to robisz bez routera tylko ze switch-em, to sam musisz przydzielić adress, brame i maske i wirtualnemu i temu co ma się z nim łączyć. Gdzie brama i maska, taka sama tu i tu, a adresy z tego samego zakresu.

Ostatnio edytowany przez jawojx (2021-01-13 19:05:03)

Offline

 

#3  2021-01-13 20:50:13

  adam_b - Nowy użytkownik

adam_b
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2021-01-12

Re: Sieć w qemu/kvm

Witaj, dziękuję za odpowiedź. Podszkoliłem swoją wiedzę, wykorzystałem przypisywanie portów, zadziałało. Niepotrzebnie uparcie robiłem to przez mostek.

Offline

 

#4  2021-01-13 21:03:03

  jawojx - Użytkownik

jawojx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-11

Re: Sieć w qemu/kvm

Czyli tak jak myślałem, że to ty @mark, pomyślałem a sprawdzę. :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)