Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2020-10-31 12:25:25

  GabrielP80 - Nowy użytkownik

GabrielP80
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2020-10-31

Antix 19.2 _64

Witam . Używam Antix 19.2 64 na pc stacjonarnym(uefi) i mam pewien problem z połączeniem internetowym po usb. Używam   Huawei E5573s-320 i przy podpiętym urządzeniu do usb , gdy włączę komputer , to po załadowaniu systemu nie mam połączenia z automatu. Kiedy  wyjmę wtyczkę usb i ponownie włożę , to wtedy wykrywa to połączenie. Kiedy ponownie uruchomię pc, to tego problemu nie ma. W connmanie mam zaznaczone autoconnect , ale to nic nie daje. Nie wiem , czy potrzeba wykonać jakąś dodatkową konfigurację. Zmiana na usb 3 nic tez nie wnosi. Wcześniej korzystałem z linux mint 18.3 Sylvia i nie było tego problemu. Od razu miałem połączenie i nie musiałem nic rozłączać.

Na laptopie też chciałem zainstalować ten sam system i zrobiłem zrzut do iso na pendrive . Uruchomiłem z niego w trybie uefi na laptopie Hp Probook 4540s i też po pokazaniu pulpitu nie łączy mi się automatycznie z wifi w connmanie.


Kolejna sprawa przy testach na laptopie: odhaczyłem w biosie pozycję switchable graphics , żeby nie korzystać z grafy AMD Radeon 76XX i używać tylko tej od intela. Niestety zużycie baterii było bardzo wysokie(ok.43% w 53 minuty spokojnego przeglądania netu i obejrzeniu tylko 1 krótkiego filmiku na youtube w rozdz. 480p). W ustawieniach systemu nie ma żadnych opcji dostosowywania do zasilania bateryjnego ani żadnych ustawień takich jak czynności po zamknięciu klapy itp.  Ja nie mogę znaleźć żadnych opcji zasilania . Czy w takim razie lepszym rozwiązaniem byłby   Mx linux 19.2?. Laptop ma dysk ssd , 4 GB ramu, i procesor- intel i3 3110M. Mam na nim preinstalowanego windowsa , z którego mało korzystam.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)