Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2020-04-04 15:29:36

  DeWu - Użytkownik

DeWu
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-26

Problem z MySQL po instalacji

Witam

Byłem zmuszony zainstalować od nowa Debiana bo mi się rozkraczył po aktualizacji z 8 do 10 a konkretnie mysqld przestał wstawać po aktualizacji z 5 do 8. Większość baz danych udało mi się odzyskać bo miałem je w plikach .sql. Z jedną tabelą mam tylko problem. Mam do niej pliki .MYD i .MYI z folderu /var/lib/mysql/bazadanych. Niestety po ich podmianie mysqld wstaje ale przy próbie przełączenia się na tę tabelę w PHPmyAdminie dostaję komunikat "Niewłąściwy plik kluczy dla tabeli'tabela'; spróbuj go naprawić". Niestety polecenie REPAIR TABLE tabela; daje w odpowiedzi:

Kod:

Table     Op     Msg_type     Msg_text     
krzysztof.tabela     repair     Error     Niewła?ciwy plik kluczy dla tabeli: 'tabela'; sprób..

Co mogę z tym zrobić? Jak inaczej wydobyć dane z tych plików co mam?

Offline

 

#2  2020-04-04 20:43:53

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Problem z MySQL po instalacji

Teraz to trochę za późno na naprawę bazy.

Przed aktualizacją systemu robi się backupy baz danych, w przypadku mysql jest takie magiczne polecenie mysqldump.

I dziwnie aktualizowałeś, z 8 na 10 nie da się bezpośrednio przejść, trzeba schodkami, 8-9-10 czyli każdy skok na kolejną wersję, to się powinno udać.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2020-04-05 11:49:24

  DeWu - Użytkownik

DeWu
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-26

Re: Problem z MySQL po instalacji

Na przyszłość będę już wiedział, że aktualizuje się schodkami i robi się backupy jednak co mogę zrobić na teraz żeby odzyskać dane?

Offline

 

#4  2020-04-05 14:08:37

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Problem z MySQL po instalacji

Np przywrócić z backupu Debian 8 na innej partycji, tam uruchomić starą wersję Mysql,
i zrobić sobie kopię baz mysqldumpem na tym starym systemie.
Albo przyznać, bez bicia, że do tej pory nie robiłeś backupów, ale właśnie w tej chwili zacząłeś je robić. :P

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2020-04-06 13:55:33)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#5  2020-04-06 10:54:42

  DeWu - Użytkownik

DeWu
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-26

Re: Problem z MySQL po instalacji

Zainstalowałem Debiana 8 na VM i stamtąd mysqldumpem wyciągnąłem sobie potrzebne dane. Temat do zamknięcia. Dzięki!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)