Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2019-12-29 18:31:37

  Serw - Użytkownik

Serw
Użytkownik
Zarejestrowany: 2019-12-27

Zamykanie systemu "guiet"

Witam.

Mam dwa pytania.

1. Nie pamiętam w którym pliku jest wpis "guiet" chce go usunąć, chodzi o zamykanie systemu.

2. Gdzieś widziałem falujące okno terminala, podczas przeciągania fajnie faluje.

Z góry dziękuje za pomoc.

Offline

 

#2  2019-12-29 20:47:44

  skullman - Użytkownik

skullman
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-04-08

Re: Zamykanie systemu "guiet"

Masz na myśli parametr quiet? /boot/grub2/grub.cfg ale chyba lepiej robić to tak

Kiedyś był taki menedżer kompozycji jak Compiz Fusion, czy jest jeszcze rozwijany nie wiem ale pod KDE od wersji czwartej można było bez niego taki efekt ustawić i to działa dla wszystkich okien a nie tylko dla terminala.

Offline

 

#3  2019-12-31 19:53:38

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Zamykanie systemu "guiet"

Falujące okno to compiz, jak chcesz ściągnąć konfigurację (będzie najprościej) to knoppix używa compiza i ma takie falujące okna

skullman napisał(-a):

czy jest jeszcze rozwijany nie wiem

ostatnio canonical tam grzebał i to dosyć sporo bo wykorzystywali go do ubuntowego unity teraz to raczej zapomniany trup już po wsze wieki :)

no ale w Debianie jest, także jak ktoś chce sobie postawić to nie ma problemu, przy następnych wydaniach zapewne wyleci z repo...

Ostatnio edytowany przez hi (2019-12-31 20:06:49)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)