Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2019-11-06 19:08:48

  bryn1u - Użytkownik

bryn1u
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-17

Dynamiczne montowanie NFS'a.

Hej,

Mam taki problem mozna powiedziec. Mam w pracy wystawionego NFS'a, montuje go normalnie za pomoca fstab i nie ma zadnych problemow. Problem pojawił sie dzisiaj, gdy okazalo sie, ze beda testy(redundancja) i servery beda przelaczane po DNS'ie na drugie DC. Domena serverow, domena servera nfs, ktory jest wystawiony i podmontowany sie nie zmieni. Zmieniaja sie tylko IP'ki serverow. Po takim czyms najprawdopodobnie NFS bedzie stateless i trzeba go bedzie przemontowac. Teoretycznie AutoFs dalby rade, ale niestety chodzi fatalnie. Moje pytanie jest takie, czy nfs-client ma jakas opcje/mozliwosc automatycznego przemontowania jezeli np nie bedzie dostepu do server'a nfs ? No i przykladowo skrypty w ogole odpadaja. Cos slabo mi idzie wyszukiwanie w google i nie moge nic konkretnego znalezc.

Pozdrawiam,

# Edit

Zapomnialem, ze mozna uzyc systemd z automount'em.

Ostatnio edytowany przez bryn1u (2019-11-06 22:24:56)


E-Booki: FreeBSD, OpenBSD, Linux, Hacking, PHP, Catia, Perl_CGI, Mysql ...
http://unix-ebooki.neth.pl/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)