Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2019-09-06 13:06:15

  tomtomdwa - Użytkownik

tomtomdwa
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-18

uśpienie laptopa

Hej. Może mi ktoś pomoże, bo mnie to już irytuje mocno. Mam laptopa z Debian 9.9 i KDE oraz dodatkowy monitor VGA. Kończę pracę, zamykam laptopa, który się usypia. Po włączeniu ekran laptopa jest czasami włączony, a czasami wyłączony. Ustawienia->ekrany i tam ekran laptopa jest widoczny, robię "włącz" i nic się nie dziele, a checkbox się odznacza.
Gorzej jak jestem gdzieś z laptopem bez monitora, wówczas po wznowieniu systemu ekran laptopa czarny i tylko na czuja wchodzę przez terminal i wpisuję reboot.
Nie jest to reguła, ale w 8 na 10 przypadkach uśpienia, ekran nie wstaje :)
Co mam podać, żeby trochę namierzyć problem? Logi X nic nie pokazują

Offline

 

#2  2019-09-06 18:19:01

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: uśpienie laptopa

a nie masz przypadkiem w klawiszach specjalnych lapa wyłączenia matrycy? (linuksowe jajo ładuje OOTB moduł ACPI także nie ma na to wpływu ani system ani DE). To by było najprostsze

Gorzej jak jestem gdzieś z laptopem bez monitora, wówczas po wznowieniu systemu ekran laptopa czarny

zdefiniuj to na sztywno za pomocą arandr (nakładka gui na xrandr) wygeneruje Ci nawet prosty skrypt, który będziesz sobie odpalał na autostarcie albo kiedykolwiek wedle potrzeby

btw.

Kod:

man xrandr

Ostatnio edytowany przez hi (2019-09-06 18:45:32)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)