Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2018-08-30 17:27:12

  trb - Użytkownik

trb
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-04

Problem z synaptic i gnome-disk-utility: brak uprawnień ?

Witajcie, od pewnego momentu mam problem z tymi dwoma programami pod Debianem 9 Xfce.
Na koncie użytkownika Synaptic przestał się w ogóle się uruchamiać, pod rootem działa ok. Jeśli jako użytkownik wklepię w konsoli synaptic-pkexec i wpiszę hasło roota (poprawne), dostaję coś takiego:

Kod:

==== AUTHENTICATING FOR com.ubuntu.pkexec.synaptic ===
Authentication is required to run the Synaptic Package Manager
Authenticating as: root
Password: 
polkit-agent-helper-1: error response to PolicyKit daemon: GDBus.Error:org.freedesktop.PolicyKit1.Error.Failed: No session for cookie
==== AUTHENTICATION FAILED ===
Error executing command as another user: Not authorized

This incident has been reported.

Gnome-Disk uruchamia się normalnie, ale jeśli chcę coś zmienić to krzyczy, że nie mam uprawnień i tylko tyle da się z tym zrobić. Normalnie zawsze wyświetlał się komunikat z uwierzytelnieniem.

Ciężko mi powiedzieć po czym się to stało, ostatnio aktualizowałem system i instalowałem sterowniki do wifi i nvidii z backportów. W międzyczasie parę razy zrywało mi połączenie sieciowe, czy to możliwe, żeby apt zainstalował uszkodzony pakiet i stąd te problemy ?

Offline

 

#2  2018-08-30 19:55:25

  arecki - Użytkownik

arecki
Użytkownik
Skąd: 44 Bronson Lane Hensonville
Zarejestrowany: 2016-03-03

Re: Problem z synaptic i gnome-disk-utility: brak uprawnień ?

Spróbuj przeinstalować agenta kluczy.

Offline

 

#3  2018-08-30 21:50:06

  trb - Użytkownik

trb
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-04-04

Re: Problem z synaptic i gnome-disk-utility: brak uprawnień ?

Już odkryłem o co chodziło - podczas usuwania network-manager-gnome, usunęło mi także policykit-1-gnome. Trochę to dla mnie nieintuicyjne, że to zależność akurat tego pakietu, a nie np środowiska, w którym domyślnie instaluje się Synaptic. W każdym razie przepraszam wszystkich za zawracanie głowy, temat do usunięcia.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)