Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-04-01 13:07:55

  goofy - Użytkownik

goofy
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-04-01

software raid1

Witam.
Mam taki problem ( a w temacie jestem zielony) jest serwerek w nim 2 identyczne dyski na 1 mam zainstalowany system debian (tylko jako serwer www bez X-ów) jak najłatwiej ustawić raid1-mirroring? Wiem, że z szela to pewnie dużo roboty ale jest tam webmin i w nim moduł do raidu ale nie wiem jak to poustawiać. System na 1 dysku 2 całkiem czysty bez partycji. Za pomoc będę wdzięczny.
PS. Jak na 2 dysku usawiam identyczne partycje to w okienku do ustawiania raid (webmin) widnieje tylko partycja z jednego dysku :( .

Mam jeszcze 1 pytanie na starym kompie jest zainstalowany też debian i działa na nim postfix. Czy da sie przenieść wszystkie jego ustawienia "bezboleśnie" na nowy sytem (ten na którym mam zamiar uruchomić raid1).

Czytałem gdzieś, że raid można ustawić w czasie instalacji. Może ktoś napisać mi coś więcej bo w sumie na tym systemie nic nie ma a może nowa instalacja będzie łatwiejsza niż ustawienie raida :D

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)