Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2018-07-31 16:51:44

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Przeglądarki internetowe i niestabilność powodowana Google

loms napisał(-a):

Na razie testuję Chromium i jest stabilnie, wcześniej nie mogłem jej używać bo zawieszenie występowało często.

poilecam Ci jeszcze załączyć sobie stare api youtuba, to nowe nie dość, że jest zjeb***e to jeszcze potrafi nieźle zamulić maszynę przy kilku zakładkach (o automagicznym skalowaniu video na pół ekranu nawet nie wspominam bo to już całkowita porażka ze strony gogiela)
https://chrome.google.com/webstore/detail/improvedt … lhegjgglakjdd

https://s22.postimg.cc/3zrwb48sd/old-yt.png

Ostatnio edytowany przez hi (2018-07-31 16:54:56)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#27  2018-07-31 16:58:57

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Przeglądarki internetowe i niestabilność powodowana Google

Jak masz mało RAM to system oszczędniej z niego korzysta, u mnie użycie rośnie do około 80% przy wielu kartach.

Nie korzysta oszczędniej z RAM tylko zaczyna używać pamięci SWAP na dysku.
W ten sposób elegancko katuje dysk twardy.

Nie buforuje wtedy też w RAM danych zapisywanych na dysk, przez co dużo częściej zagląda na dysk, który w ten sposob bierze w dupę podwójnie.

Zanim zaczniesz mi wyjaśniać, jak działa system Linux, zainteresuj się magicznymi poleceniami:

Kod:

free

Kod:

iotop

Domyślne ustawienie parametru vm.swappiness w Linuxie to 60%, czyli u Ciebie po przekroczeniu 1.2 GB zajętego RAM zaczyna pakować część ramu do SWAPA,
ponieważ jednak każdy dysk jest dużo wolniejszy od RAM, to dlatego komputer znacząco zwalnia wtedy, co może blokować działanie Xorga na przykład.

Więc zamiast miauczeć, że na Celeronie z 2GB RAM masz lagi, to lepiej ubieraj trzewiki
i biegaj do sklepu czy paczkomatu po solidniejszą konfigurację. xD

I nie opowiadaj, że "Windows" na tym chodzi", bo jak Windows 7 zaczyna intensywnie używać pliku wymiany, to są identyczne lagi i cyrki, jakie masz w tej chwili.

Natomiast od czasów wdrożenia HTML5, FF czy Chrome są cięższe, niż system operacyjny Andoid, który mam na tablecie.
To też znak czasów.

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2018-08-01 00:17:52)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#28  2018-07-31 23:23:02

  loms - Użytkownik

loms
Użytkownik
Skąd: Tarnowskie Góry
Zarejestrowany: 2007-07-20

Re: Przeglądarki internetowe i niestabilność powodowana Google

Jacekalex napisał(-a):

Nie korzysta oszczędniej z RAM tylko żaczyna używać pamięci SWAP na dysku.
W ten sposób elegancko katuje dysk twardy.

Nie buforuje wtedy też w RAM danych zapisywanych na dysk, przez co dużo częściej zagląda na dysk, który w ten sposob bierze w dupę podwójnie.

Ok przekonałeś mnie, na razie dokupiłem do obecnego komputera RAM 2x4GB (będzie go też łatwiej sprzedać z większą pamięcią). Co do stabilności to wygląda na to, że problem został rozwiązany (dzisiaj na Chromium nie było żadnego zawieszenia się).


KNOPPIX 8.6, Windows 7

Offline

 

#29  2018-08-01 00:24:35

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Przeglądarki internetowe i niestabilność powodowana Google

U mnie w Chrome oryginalnym na limicie 1-1.5GB RAM w ogóle się wywala przy 3 otwartych kartach, nie wspominając w ogóle o filmach.
Kategoryczne minimum dla Chroma to 2 GB, chociaż odpalajac dwa Chromy, w tym jeden wyłącznie do SkypeWeb musiałem dać im limit 4GB, a to i tak za malo, po wlaczeniu drugiego Chroma z 1 kartą SkypeWeb, na pierwszym mogę otworzyć najwyżej 3 karty, czwarta i nastepne się wywalają.

Na 2 GB RAM znośnie chodzi Firefox (na razie). :P

Limity pamięci ustalam przez cgroup.memory.

Co ciekawe, otwierając te same strony na Androidzie, tablet ma zajęte okolo 1,2GB RAM
(z posiadanych 2GB) na cały system operacyjny i wszyskie otwarte appki.


PS:

Kod:

608.9 MiB + 119.1 MiB = 728.0 MiB    chrome (13)
714.9 MiB +  36.5 MiB = 751.4 MiB    firefox

W obu przegladarkach otwarta tylko jedna strona - google.pl

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2018-08-01 00:57:05)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#30  2018-08-01 18:52:20

  loms - Użytkownik

loms
Użytkownik
Skąd: Tarnowskie Góry
Zarejestrowany: 2007-07-20

Re: Przeglądarki internetowe i niestabilność powodowana Google

Jacekalex napisał(-a):

Domyślne ustawienie parametru vm.swappiness w Linuxie to 60%, czyli u Ciebie po przekroczeniu 1.2 GB zajętego RAM zaczyna pakować część ramu do SWAPA,
ponieważ jednak każdy dysk jest dużo wolniejszy od RAM, to dlatego komputer znacząco zwalnia wtedy, co może blokować działanie Xorga na przykład.

Teoria, teorią jednak u mnie jest odrobine inaczej. Screenshot jest przy uruchomionym Firefoxie i YouTube. Jak widać pamięć wymiany nie jest użytkowana a 60% RAM jest już przekroczone. Gdy zaczyna brakować pamięci w RAM to uruchamiany jest SWAP to fakt ale nie przy 60%.

https://i.imgur.com/GuHHayx.png

Ostatnio edytowany przez loms (2018-08-01 19:05:14)


KNOPPIX 8.6, Windows 7

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)