Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2018-02-11 08:53:25

  DeWu - Użytkownik

DeWu
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-26

Re: xargsu i perxg - co to za procesy?

@lis6502 a skąd założenie, że zawodowo zajmuję się administracją sewerami? Prawie trafiłeś z tym co robię bo racuję w handlu (sprzedaję ubezpieczenia i inne usługi finansowe) a serwerem opiekuję się hobbystycznie po godzinach

Wracając do tematu, miałem kiedys WP ktorego juz od dawna nie uzywam i po tym, jak pojawiły sie te problemy przeniosłem go poza folder WWW. Teraz przejrzalem i rzeczywicie mam w /wp-content/uplaods/ sporo podejrzanych plikow. Zamiast go czyscic bo ikla szansa ze bede z niego korzystal, zapakowalem go w tarkę i schowałem. Pozabijałem te procesy i patrzę, co bedzie dalej

Offline

 

#27  2018-02-11 17:36:39

  lis6502 - Łowca lamerów

lis6502
Łowca lamerów
Skąd: Stalinogród
Zarejestrowany: 2008-12-04

Re: xargsu i perxg - co to za procesy?

DeWu napisał(-a):

@lis6502 a skąd założenie, że zawodowo zajmuję się administracją sewerami? Prawie trafiłeś z tym co robię bo racuję w handlu (sprzedaję ubezpieczenia i inne usługi finansowe) a serwerem opiekuję się hobbystycznie po godzinach

No to przepraszam że tak na Ciebie naskoczyłem, bo miałem wrażenie że adminka to Twoje główne źródło utrzymania :D z zasady tępię takich "adminów" z dedykowanym do Stackoverflowa przyciskiem Control-C Control-V.
jesteś w stanie gdzieś podrzucić tę tarkę? Jestem ciekaw co tam malware wyprawia.

Offline

 

#28  2018-02-11 20:27:07

  DeWu - Użytkownik

DeWu
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-26

Re: xargsu i perxg - co to za procesy?

Podrzuciłbym gdybym miał pewnośc, ze tam ten malware siedzi ale jak dzisiaj ok. 8 zaniłem procesy, usunalem pliki to do 10 był spokój. Przed chwileczką zalogowałem się na serwer i znów widzę, jak mi się xargsu przewija wśród procesów

Offline

 

#29  2018-02-12 10:26:17

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: xargsu i perxg - co to za procesy?

Bo ktoś/coś Ci cały czas te pliki tworzy.
Przeleć sobie cały serwer i sprawdź, czy nie ma gdzieś nadprogramowych plików php. Z reguły mają jakieś niewinne nazwy tyle że siedzą w miejscach w których ich nie powinno być, a poza tym mogą (nie muszą) mieć podejrzane daty modyfikacji. I jak je znajdziesz to nie wystarczy je usunąć niestety...
Niestety miewam podobne problemy z dziurawymi skryptami klientów - ale ja nie bardzo mam możliwość wymuszenia na jakimś palancie upgradu wordpressa z wersji sprzed pięciu lat :(


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)