Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2018-01-29 18:17:13

  keermiit - Użytkownik

keermiit
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-01-18

Aktualizacja (point release) z debiana 8.1 do 8.9

Witam.
Szukałem w googlach info na temat aktualizacji debiana 8.1 do 8.9. Pobrałem obraz za pomocą jigdo wersji 8.9 a mimo to po instalacji dalej
widnieje wersja 8.1. Mimo tego że od jakiegoś czasu jest juz wersja 9.3 chcę pozostać przy 8.9 (jeszcze php 5) i mam problemy z grafiką ("mruganie" ekranu
co jakiś czas co któreś wciśnięcie klawisza klawiatury) Jak robię apt-get dist-upgrade to aktualizuje do 9.3 mimo że w source.list mam repo jessiego

Pomoże ktoś. albo rozjaśni dla czego mimo że obraz jest debiana 8.9 instaluje się 8.1 ?
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez keermiit (2018-01-29 18:17:45)

Offline

 

#2  2018-01-29 20:48:42

  keermiit - Użytkownik

keermiit
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-01-18

Re: Aktualizacja (point release) z debiana 8.1 do 8.9

OK problem się rozwiązał. Dla mających podobny problem :
W trakcie instalowania systemu z płyty z systeme debian 8.9 nie kożystamy z serwera lustrzanego i odhaczamy opcje instalująca aktualizacje (security update można zostawić)

Wynikało by że podczas instalacji z zaznaczaniem opcji aktualizacji pakietów z neta to instalator mimo że ma na płycie wersje systemu 8.9 robi downgrade i ładuje pakiety z wersji 8.1 zasiąganej właśnie z neta podczas instalacji ?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)