Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-03-29 15:18:20

  Szczur[R] - Użytkownik

Szczur[R]
Użytkownik
Skąd: Czestochowa
Zarejestrowany: 2006-03-29

rp-pppoe - serwer stoi, pap nie dziala, a co dalej ??

Witam.

Jestem zmuszony zrobic jakis sposob autoryzacji userow, gdyz sa chetni do podpinania sie na lewo :-)
Postawilem serwer wedle opisu - tylko nie bardzo rozumiem jak to ma dzialac....

Otoz - zeby user mogl sie polaczyc z serwerem ppp musze na jego karcie radiowej podac ip itd. co z tego ze on wpisze chaslo i zostanie mu przypisany interfejs pppx oraz nowy ip jak facet i tak ma neta przez normalna sieciowke !
Nie mam  koncepcji, prosze o jakis schemat jak to ma byc zrobione, jak ma przebiegac autoryzacja itp. No i dlaczego mi pap nie dziala ?



pozdr


http://sopot.i365.pl/neo/i/us4.jpg

Offline

 

#2  2006-03-29 18:09:26

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: rp-pppoe - serwer stoi, pap nie dziala, a co dalej ??

Moża jaśniej? Jak to ma neta przez normalna sieciówke? Normalna to po kablu? to ma dwie, wifi i kabel? W sumie ppp można i po kablu, nie problem. Zeby sie nie podpinali ustaw odpowiednio firewalla dla interfejsu ppp. I w miare możliwości korzystaj z chap zamiast pap, bezpieczniejsze.

Offline

 

#3  2006-03-29 19:54:54

  Szczur[R] - Użytkownik

Szczur[R]
Użytkownik
Skąd: Czestochowa
Zarejestrowany: 2006-03-29

Re: rp-pppoe - serwer stoi, pap nie dziala, a co dalej ??

oki - zrobilem, dzieki.
Wytlumacz mi prosze dlaczego nie pap ?? na jakich zasadach ono dzialaja ?? wiem ze pap korzysta z kont istniejacych w systemie ale nic wiecej szczeze mowiac...
powiedz mi jeszcze jak zabezpieczyc proces logowania zeby nie dalo sie podsluchac chasla - czyli jak wlaczyc jakies szyfrowanie przy autoryzacji ?



pozdr


http://sopot.i365.pl/neo/i/us4.jpg

Offline

 

#4  2006-03-29 22:42:18

  Libo - Użytkownik

Libo
Użytkownik
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2004-10-25

Re: rp-pppoe - serwer stoi, pap nie dziala, a co dalej ??


Nie ma nie idzie... jest nie umiem.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)