Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2017-09-20 09:56:04

  lukas.gab - Użytkownik

lukas.gab
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-02-27

Usunięcie gnome3 + gdm3 na rzecz mate+lightdm

Cześć.

Niestety jestem ofiarą sterty bugów w Debianie9 z gnome3.... Przypadkowo zainstalowałem wersje z Gnome3, ale z braku czasu skonfigurowałem ją do pracy. Generalnie tragedia - łącząc się po xrdp, czasami sie zaloguje, a czasami mrozi ekran. Samo Gnome3 jest przeładowane i nie ergonomiczne. Loguje się tylko po xrdp. Czy jest szansa, na wywalenie, całego gnome3 i gdm3 na rzecz lightdm i mate ? Tasksel - coś tam robi, ale gnome3 nie usuwa .... Po instalacji lightdm owszem, sesja lokalna pokazuje lightdm, ale xrdp nadal gdm3 .... Jestem nieco zrozpaczony i jak tak dalej będzie kiepsko szło to chyba faktycznie zmienię dystrybucję, bo albo ja nie umiem szukać, albo system jest kiepskiej jakości, albo materiały w internecie się dezaktalizują, a nikt nie pisze aktualnych poradników. Proszę o pomoc, bo szczerze, chce wykorzystywać tą stacje, a nie ciągle reinstalować linuxy.

Offline

 

#2  2017-09-20 11:08:08

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Usunięcie gnome3 + gdm3 na rzecz mate+lightdm

Czy umiesz usunąć bibliotekę Gtk3  z systemu?

Razem z nią wyleci Gdm3, całe Gnome,aż do poziomu czystej, czarnej konsoli.
Potem zainstaluj Mate - ale nie z taskela czy metapakietów, ale poszczególne programy, np caja, mate-panel, marco, mate-session-manager - tak krok po kroku zainstalujesz całe środowisko Mate ale bez niepotrzebnych śmieci.

Lightdm? ma tą wadę, że odpala Xorga na prawach roota, Gdm3 podobno potrafi uruchomić Xorga na prawach usera (podobno, bo u mnie na Debku Busterze przy sterze Nouveau to nie chciało działać, choć teoretycznie powinno).

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2017-09-20 11:12:40)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2017-09-20 11:30:48

  lukas.gab - Użytkownik

lukas.gab
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-02-27

Re: Usunięcie gnome3 + gdm3 na rzecz mate+lightdm

apt-get purge gtk3 mówi, że nie ma gtk3 w systemie ... Mimo, to logując się po rdp, cały czas jest gnome-shell, tylko bez czcionek i apek, bo wywaliłem wszystko co potrafiłem ...

Offline

 

#4  2017-09-20 12:30:11

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Usunięcie gnome3 + gdm3 na rzecz mate+lightdm

Kod:

apt-cache search libgtk-3.0
libgtk-3-0 - Biblioteka graficznego interfejsu użytkownika GTK+

W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)