Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2017-08-21 18:05:40

  lioxsas - Użytkownik

lioxsas
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-08-21

dpkg --configure -a nie działa Nvidia

Witam, na wstępie zaznaczę, że w Linuxie się uczę, więc mogę paru rzeczy nie wiedzieć, proszę o wyrozumiałość.

Posiadam Parrot-a, kernel 4.11, chciałem zainstalować sterownik nvidii, i niby jest zainstalowany, ale jednak nie, więc postanowiłem go zainstalować jeszcze raz, ale teraz poprawnie, no i nie mogę go w żaden sposób usunąć, zaktualizować nawet. Po wpisaniu "dpkg --configure -a", wyświetla się to
"If you plan to no longer use nvidia driver, you should make sure that no X screens are configured to use the nvidia X driver in your X configuration file. If you used nvidia-xconfig to configure X, it may have created a backup of your original configuration. Would you like to run 'nvidia-xconfig --restore-original-backup' attempt restoration of the original X configuration file?
[default: (N)o :No]. Nie wiem co zrobić aby to naprawić, próbowałem zaktualizować, ale wyświetla się tylko pusty terminal, z paskami na górze oraz dole ekranu od NVIDII.

Offline

 

#2  2017-08-21 20:14:39

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: dpkg --configure -a nie działa Nvidia

Jakie masz środowisko graficzne?
Jaką kartę graficzną?

Pokaż wynik z kota root:

Kod:

lspci -nnkv | sed -n '/VGA/,/^$/p'

żeby Xorg wstał na sterowniku Nvidii odpal w terminalu roota albo na konsoli:

Kod:

nvidia-xconfig

To polecenie wygeneruje plik konfiguracyjny Xorga, potem możesz zrestartować manager logowania albo ubić Xorga, żeby wstał na nowym konfigu.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2017-08-22 15:59:43

  lioxsas - Użytkownik

lioxsas
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-08-21

Re: dpkg --configure -a nie działa Nvidia

https://zapodaj.net/491ff00e19200.jpg.html

Co do drugiej komendy, okej, ale jak to dalej zrobić?
Zaznaczę, że obecnie siedzę na inicie3, bo widocznie po tej komendzie xorg padł, ale błąd z nvidią mam nadal, nijak mogę ją odinstalować, bo zatrzymuje się przy "[default: (N)o]:" 
Spróbowałem zainstalować mimo ostrzeżeń ten sam sterownik, ale pokazuje, żeby usunąć paczki Debiana, z kolei przy usuwaniu sterownika pokazuje, że jest niezgodny z Debianem.

Jeśli nie będzie to problemem, to prosiłbym o "prowadzenie za rączkę i pokazywanie paluszkiem"

Ostatnio edytowany przez lioxsas (2017-08-22 16:01:53)

Offline

 

#4  2017-08-22 16:41:56

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: dpkg --configure -a nie działa Nvidia

A sterowniki jak instalowane były skryptem nvidii czy z repozytorium? Pokaż co tam nainstalowałeś:

Kod:

cat /var/log/apt/history.log | grep nvidia

i jeszcze

Kod:

cat /etc/X11/xorg.conf

"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#5  2017-08-22 16:49:26

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: dpkg --configure -a nie działa Nvidia

lioxsas napisał(-a):

https://zapodaj.net/491ff00e19200.jpg.html

Co do drugiej komendy, okej, ale jak to dalej zrobić?
Zaznaczę, że obecnie siedzę na inicie3, bo widocznie po tej komendzie xorg padł, ale błąd z nvidią mam nadal, nijak mogę ją odinstalować, bo zatrzymuje się przy "[default: (N)o]:" 
Spróbowałem zainstalować mimo ostrzeżeń ten sam sterownik, ale pokazuje, żeby usunąć paczki Debiana, z kolei przy usuwaniu sterownika pokazuje, że jest niezgodny z Debianem.

Jeśli nie będzie to problemem, to prosiłbym o "prowadzenie za rączkę i pokazywanie paluszkiem"

Masz załadowany sterownik Nouveau, póki on trzyma kartę, Nvidia nie ruszy.

W którejś paczce nvidii powinny by konfigi wyłączające sterownik nouveau, wg wiki debiana wystarczy zrestartować kompa, żeby Nvidia ruszyła.

https://wiki.debian.org/NvidiaGraphicsDrivers#Troubleshooting

Jeżeli restart nie pomoże, będzie trzeba nouveau wyłączyć ręcznie, ale najpierw spróbuj restart systemu.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#6  2017-08-22 16:51:51

  lioxsas - Użytkownik

lioxsas
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-08-21

Re: dpkg --configure -a nie działa Nvidia

Pokazałbym, gdyby mi się wszystko zmieściło na ekranie, bo też mam powiększony obraz. Da się jakoś to wygenerować w plik, albo skopiować? Jeśli da radę w plik, to prosiłbym też o komendę do przesłania tego, na pendrive dałoby radę? Przypomnę, że siedzę na init3.

Offline

 

#7  2017-08-22 17:01:06

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: dpkg --configure -a nie działa Nvidia

te z repo automagicznie tworzą pliczek blokujący nouveau

cat /etc/modprobe.d/nvidia-blacklists-nouveau.conf

Kod:

# You need to run "update-initramfs -u" after editing this file.

# see #580894
blacklist nouveau

jak instalowane skryptem to trzeba sobie samemu dodać

lioxsas napisał(-a):

Da się jakoś to wygenerować w plik

Kod:

polecenie > plik

Ostatnio edytowany przez hi (2017-08-22 17:12:49)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#8  2017-08-22 17:13:30

  lioxsas - Użytkownik

lioxsas
Użytkownik
Zarejestrowany: 2017-08-21

Re: dpkg --configure -a nie działa Nvidia

Okej, dpkg naprawione, ale cokolwiek chciałbym zrobić z tym sterownikiem, pokazuje, że trzeba usunąć pozostałości po poprzednim, niezgodnym z pakietami Debiana programie "nvidia installer". /zaistalowane bezpośrednio przez plik NVIDIA *.run/
Problem teraz mam w tym, że klikając aby usunęło, cofa do tego czym zapoczątkowałem watek. Na jakimś angielskim forum znalazłem że koleś miał taki sam problem, ale (chyba) zaaktualizował xorga z repozytorium. Gdy byłem na init-cie5, znalazłem z tym poradnik na oficjalnym forum debiana, ale teraz jest mi ciężko z telefonu to odnaleźć :/

Ostatnio edytowany przez lioxsas (2017-08-22 17:14:33)

Offline

 

#9  2017-08-22 17:22:33

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: dpkg --configure -a nie działa Nvidia

usuń to wszystko, porządnie posprzątaj bo nie wiem co tam masz namieszane nie mam niestety szklanej kuli i zainstaluj jeszcze raz porządnie jak człowiek z repo:

how to: https://dug.net.pl/tekst/142/nvidia___zamkniete_sterowniki_w_debianie/

do Twojej karty wchodzą stery 375.82

Ostatnio edytowany przez hi (2017-08-22 17:24:27)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)