Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-03-26 12:05:53

  stepien86 - Członek DUG

stepien86
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2006-03-26

Administracja Siecia - HTB, IPP2P, limitowanie HELP ME !!

Witam wszystkich :) !!

Mam kilka pytan zwiazanych z administracja siecia otoz zrobilem sobie niewielka siec w bloku i co sie z tym wiaze trafilem na maniaka programow p2p nie przeszkadzałoby mi to gdybym nie miał limitowanego lacza no ale do rzeczy:

a) Jak zrobic limitowanie lacza? Tzn jak dany delikfent przekroczy przezemnie ustalony limit danych(up/down) np 5GB to utnie mu lacze z np 1024kbps na np 32kbps :)....no i oczywiscie do tego jakies statystyki zebym wiedzial ile sciaga/wysyła i.t.p

b)Na serwerze mam zainstalowanego Debiana kernel 2.4.27-2-386 i nie potrafie zainstalowac ipp2p czytałem rozne HOWTO ale tylko posypałem cały system......czy jest jakas paczka ipp2p?? ew jak zainstalowac to nie kompilujac jadra(niestety nie potrafie).... iptables v1.2.11 jest zainstalowane standardowo przy instalacji systemu /sbin/iptables
c) ew kompilacja jadra wszystko idzie dobrze do momentu : make config i tam sa schody (zupełnie nie wiem co mam wybierac itd) no i pozniej wszedzie jest opisane jak zaladowac nowe jadro do LILO ja posiadam GRUBa  - korzystałem  np z tego http://newbie.linux.pl/?id=article&kategoria=4&show=247

Prosze pomozcie mi w miare jak najbardziej szczegolowo ze wzgledu na to   ze jestem poczatkujacy w tych sprawach :(

z Gory WIELKIE DZIEKI DLA LUDZI KTORZY NIOSACYCH POMOC !!!


manual ponad wszysytko....konsola ponad manual

Debian GNU Linux

Offline

 

#2  2006-03-26 12:47:50

  GuruPL - Członek DUG

GuruPL
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-13
Serwis

Re: Administracja Siecia - HTB, IPP2P, limitowanie HELP ME !!

Offline

 

#3  2006-03-26 13:02:44

  stepien86 - Członek DUG

stepien86
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2006-03-26

Re: Administracja Siecia - HTB, IPP2P, limitowanie HELP ME !!

Dzieki za linki...

co do punktu a) to nie widze na tym jak ograniczyc lacze po ilosci sciagnietych/wyslanych  danych

co do punktu b) to przeczytam to dokladnie :)
wiec nadal mam problem


manual ponad wszysytko....konsola ponad manual

Debian GNU Linux

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)