Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2017-05-31 13:05:50

  piotrgdynia - Nowy użytkownik

piotrgdynia
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2017-05-31

problem z sender_bcc

Witam, mam problem z prawidłowym rozsyłaniem sender_bcc
Jest serwer debiana z ostatnim postfixem.
w main.cf jest
sender_bcc_maps=hash:/etc/postfix/sender_bcc
w sender_bcc jest
piotr@domena.pl user2@domena.pl

Wysyłam z piotr@domena.pl maila, z outlook 2010 lub thunderbird to wysyła prawidłowo 1 kopię do user2@domena.pl
Gdy wysyłam z piotr@domena.pl maila, z outlook 2016 to wysyła 3 kopie do user2@domena.pl

doszedłem do tego, że jeżeli w pliku sender_bcc wpisałem:
piotr@domena.pl user2@domena.pl, userx@domena.pl
wówczas mail wysłany z outlook 2016 dociera prawidłowo, czyli 1 kopia ale wówczas mail wysłany z 2010 nie jest wcale kopiowany

Potrzebuję pomocy!:)

Offline

 

#2  2017-06-01 18:05:32

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: problem z sender_bcc

Wysyłam z piotr@domena.pl maila, z outlook 2010 lub thunderbird to wysyła prawidłowo 1 kopię do user2@domena.pl
Gdy wysyłam z piotr@domena.pl maila, z outlook 2016 to wysyła 3 kopie do user2@domena.pl

Problem z sender_bcc masz dlatego, że Outlook 2016 jest zjebany (nie przestrzega w ogóle reguł opisanych w dokumentach RFC)?

Ciekawe podejście do zagadnienia. xD

Może zamiast seder_bcc użyj filtrów sieve w Dovecocie, te już działają po zakończeniu sesji SMTP, i Outlooki ze swoimi błędami w nich za bardzo nie namieszają.

https://wiki2.dovecot.org/Pigeonhole/Sieve

Filtry sieve dla skrzynek elegancko się konfiguruje we wtyczce sieverules do webmaila RoundCube.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2017-06-01 18:07:28)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2017-06-01 21:02:05

  piotrgdynia - Nowy użytkownik

piotrgdynia
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2017-05-31

Re: problem z sender_bcc

Nie chcę wchodzić w sieve bo nie znam tego a to dosyć duże, ponadto mam np. squirrelmail i tam wykorzystywany jest czasami forward albo vacation i może się pogmatwać i jeszcze inne dodatki do postfixa

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)