Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2017-04-27 14:19:53

  Piotrus Pan - Użytkownik

Piotrus Pan
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-15

Udział Samby dziwnie się zachowuje po wznowieniu lub restarcie.

Witam wszystkich.

Zrobiłem sobie NAS na Rpi2 i zauważyłem bardzo dziwną sytuację.
Jeżeli uśpię komputer, który ma podmontowany udział samby, to po wybudzeniu pojawia się jakaś dziwna, ciągła komunikacja miedzy komputerem a Rpi2. Problem w tym, że nie wiem jak sprawdzić o co chodzi bo netstat pokazywał, że samba używa łącza ale nie wiem do czego. Połączenie między komputerem a Rpi2 staje się wolniejsze o jakieś 10-20% a diody na routerze cały czas mrugają.
W momencie jak odmontuję udział to diody natychmiast przestają mrugać, zamontuję ponownie i wszystko działa jak trzeba.
To samo się dzieje jak komputer jest włączony z zamontowanym udziałem a Rpi2 zostanie uruchomione ponownie.

sudo cat /etc/fstab

Kod:

//192.168.##.##/pi    /home/share    cifs    soft,rw,_netdev,username=####,password=####

# - cenzura

Jest może jakiś sposób, żeby samba sobie lepiej radziła z usypianiem czy restartami?

Pozdrawiam!

Offline

 

#2  2017-04-27 14:49:04

  arecki - Użytkownik

arecki
Użytkownik
Skąd: 44 Bronson Lane Hensonville
Zarejestrowany: 2016-03-03

Re: Udział Samby dziwnie się zachowuje po wznowieniu lub restarcie.

Cenzura na lokalne adresy, czy to nie jest czasem jakaś paranoja? ;)
Zobacz co tam samba w logach pisze.

Offline

 

#3  2017-04-27 19:15:40

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Udział Samby dziwnie się zachowuje po wznowieniu lub restarcie.

Stwórz skrypt, który przed hibernacją odmontuje zasób, a po wznowieniu systemu - podmontuje ten udział ponownie.

;-)


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)