Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#51  2006-10-29 22:04:58

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: odtwarzacz multimediow

ja z foobara przeszedłem na moc, nie przypomina nie tylko pakietów biurowych, ale i innych odtwarzaczy :)
obsługuje dużą liczbę formatów i ma sporo ciekawych właściwości


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#52  2006-10-29 22:45:18

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: odtwarzacz multimediow

Oczywiście nie miałem na myśli wszystkich, popełniłem grube uogólnienie.
Po prostu nie lubię rozbudowanych kombajnów. :)


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#53  2006-10-30 11:06:42

  zimzum - Członek DUG

zimzum
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-09-04

Re: odtwarzacz multimediow

Ale generalnie chodzi mi o to, żeby cudów nie oczekiwać.

Uzywanie komputera jako sprzetu hi-fi jest generalnie pomylka i nieporozumieniem. Jest tylko jedno male ale: czasami komputer MUSI zastapic sprzet hi-fi. W tym momencie zabawa z optymalizacja samego odtwarzacza nabiera znaczenia. Tym bardziej, ze ja wiem, ze do moich sluchawek moze docierac dzwiek lepszej jakosci (wystarczy posluchac muzyki przy pomocy  pewnego odtwarzacza na litere W w pewnym systemie na litere W).  Dlatego wole najpierw pogrzebac w ustawieniach zanim wydam szmal na nowa karte muzyczna (ktora jest pewnie kiepsko wspierana pod linuxem (?)) badz wzmacniacz.

A tak na marginiesie to moze orientujecie sie kiedy Audacious bedzie w testing?

Offline

 

#54  2006-10-30 11:48:50

  zielkam - były zielony_83 :)

zielkam
były zielony_83 :)
Skąd: Zawiercie
Zarejestrowany: 2006-05-06
Serwis

Re: odtwarzacz multimediow

chyba w grudniu jak obecny sid przejdzie do testing;-).
zrobiłem pakiet nie ma większych problemów z zależnościami wszystko to co na stronie głównej piszą.


Zostałeś zarejestrowany jako użytkownik #416423 przez.. :mrgreen:
##
FluxboxPL | Mój Lepszy Świat | UnixyPL | Telenia VOIP dla ISP
JID: zielony@jabster.pl

Offline

 

#55  2006-10-30 12:25:53

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: odtwarzacz multimediow

chyba w grudniu jak obecny sid przejdzie do testing;-)

sid nigdy nie przejdzie do testing, sid jest zawsze unstable


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#56  2006-10-30 12:26:04

  bercik - Moderator Mamut

bercik
Moderator Mamut
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-23
Serwis

Re: odtwarzacz multimediow

Uzywanie komputera jako sprzetu hi-fi jest generalnie pomylka i nieporozumieniem.

... niekoniecznie, profesjonalna obrobke audio wykonuje sie glownie na komputerach ... tyle ze sa to maszyny skrojone pod audio ... linux jest bardziej wrazliwy na jakosc glosnikow od win ...


"Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie." (A.Einstein)

Offline

 

#57  2006-10-30 13:30:44

  zielkam - były zielony_83 :)

zielkam
były zielony_83 :)
Skąd: Zawiercie
Zarejestrowany: 2006-05-06
Serwis

Re: odtwarzacz multimediow

azhag wiem.. ale pakiety z sida obecnego przejdą do następnego testing ( jakiś tam code name ;-) bo obecny testing Etch ma przejść w grudniu do stable.


Zostałeś zarejestrowany jako użytkownik #416423 przez.. :mrgreen:
##
FluxboxPL | Mój Lepszy Świat | UnixyPL | Telenia VOIP dla ISP
JID: zielony@jabster.pl

Offline

 

#58  2006-10-30 13:59:51

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: odtwarzacz multimediow

pakiety z unstable przechodzą do testing ciągle - jeżeli przez bodajże 10 dni nie ma żadnego problemu z pakietem, nie ma brakujących zależności i pakiet jst gotowy dla wszystkich architektur to spływa do testing


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#59  2006-10-30 16:27:02

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: odtwarzacz multimediow

To testing nie jest zamrażany jakiś czas przed ukazaniem się jako stable?


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#60  2006-11-02 11:15:57

  zimzum - Członek DUG

zimzum
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-09-04

Re: odtwarzacz multimediow

Ja spokojnie poczekam az Audacious bedziew repo do etch. W necie jest info, ze niedlugo powinien sie tam pojawic. Poki co XMMS odtwarza mi wszystko dennie. Amarok jest  lepszy, ale zabawa z equalizerem nic nie daje. W zasadzie to tylko przy Audio-CD jest DUZO lepsza jakosc odtwarzania. BMP jest najlepszy z calej trojki. Mam nadzieje, ze Audacious tez pokaze klase.

Pozdro

Offline

 

#61  2006-11-02 13:19:24

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: odtwarzacz multimediow

Ja na swoje usprawiedliwienie dam tylko tyle, że bardzo muzycznego słuchu to ja nie mam, mam kartę zintegrowaną, jakośc dźwięku produkowanego przez nią niczym specjalnym nie jestem poprawić, to Amarok mi wystarcza, a że ja tam lubię programy biurowe do odtwarzania muzyki, to takie moje dziwactwo.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#62  2006-11-15 13:25:39

  marcusdavidus - Członek DUG

marcusdavidus
Członek DUG
Skąd: z nienacka
Zarejestrowany: 2006-09-08
Serwis

Re: odtwarzacz multimediow

simka .. ja wiem ze potrzeba dobrego sprzetu itp ale mi raczej chodzilo o fakt ze  ja slucham internetowego radia czesto wiec sluxchanie mp3 jest wymuszone odgornie  normlanie wszytkie swoje plyty mam zapisane na hdd ( zeby mi sie nie rysowaly lol) w formacie ogg ktory jest genialny jesli chodzi o jakosc/wielkosc pliku  ale  nie o tym pisalem poprostu taki foobar jest znakomity leprzy nawet niz  winamp itp  ale na linuks apoprostu nie ma prawdziwego odtwarzacza muzycznego ktory by dawal dobra jakosc dzwieku skoro na windzie mam bardzo dobra jakosc na winampie czy fooobarze a na linuksie mam kaszanke ze uszy wiedna na tym samym streamie z shoucasta to coz bede sluchal na windzie .. i dopoki  na linuksie nie bedzie dobrego odtwarzacza muzycznego nie kasuje windozy ..


http://i32.photobucket.com/albums/d33/marcusdavidus/marcussyg.png
C2D E8400, Asus P5N7A-VM, 2x 1gb DDR2 OCZ Reaper 1066, Baracuda 500GB S12 SataII,PSU OCZ stealthXstream 500W, Cooler Asus Triton 77, Buda Cooler Master Elite ,Keys  A4T X7 , Mysz A4T X7 , creative HD1900, Zotac GTX260 AMP2 core 216,Oczka Dell P1130 FD Trinitron

Offline

 

#63  2006-11-15 14:24:53

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: odtwarzacz multimediow

simka .. ja wiem ze potrzeba dobrego sprzetu itp ale mi raczej chodzilo o fakt ze  ja slucham internetowego radia czesto wiec sluxchanie mp3 jest wymuszone odgornie  normlanie wszytkie swoje plyty mam zapisane na hdd ( zeby mi sie nie rysowaly lol) w formacie ogg ktory jest genialny jesli chodzi o jakosc/wielkosc pliku  ale  nie o tym pisalem poprostu taki foobar jest znakomity leprzy nawet niz  winamp itp  ale na linuks apoprostu nie ma prawdziwego odtwarzacza muzycznego ktory by dawal dobra jakosc dzwieku skoro na windzie mam bardzo dobra jakosc na winampie czy fooobarze a na linuksie mam kaszanke ze uszy wiedna na tym samym streamie z shoucasta to coz bede sluchal na windzie .. i dopoki  na linuksie nie bedzie dobrego odtwarzacza muzycznego nie kasuje windozy ..

Trudno w ogóle rozmawiać o jakości dźwięku przy standardowym strumieniu mp3 z radia.
Ja wszystko co możliwe przechowuję w formatach bezstratnych, głównie FLAC. Wyjście cyfrowe z karty do przetwornika D/A, a dalej na końcówkę mocy, wszystkie equalizery i poprawiacze dżwięku mam dupie i jestem bardzo zadowolony z jakości dźwięku. Używam audaciousa i mplayera.

Co do jakości dzwięku, to może masz kartę, która mia kiepski sterownik w linuksie.

A ogg ma tyle wspólnego z jakoścą dźwięĸu co koryto rzeki z czystością prowadzonej wody.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#64  2006-12-11 20:07:12

  zimzum - Członek DUG

zimzum
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-09-04

Re: odtwarzacz multimediow

Audacious jest juz dostepny oficjalnie dla Etch:

http://audacious-media-player.org/Downloads#4.5

Pozdro

Offline

 

#65  2007-04-16 09:47:13

  AgayKhan - Członek DUG

AgayKhan
Członek DUG
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2006-03-21
Serwis

Re: odtwarzacz multimediow

Ano żona mnie męczyła, że ten dźwięk z kompa kiepski, to kupiliśmy taką tanią wieżę Panasonica z obsługą MP3. Ups. Ludziska, ja wcale nie mam takiego kiepskiego słuchu, maja karta i głośniki komputerowe praktycznie nie odtwarzają wysokich i niskich dźwięków. No, w każdym razie kiepsko z tym jest.
Moje MP# w dość dobrym sprzęcie brzmią rewelacyjnie. Można puścić muzę głośniej, a głośniki się nie dławią. Poprzednio miałem wieżę Thomsona, to takiej różnicy między kompem a wieżą nie słyszałem.


born to be root
linux register user #362473

Offline

 

#66  2007-04-16 09:58:31

  Ryszard - Piwo DUG

Ryszard
Piwo DUG
Skąd: Zadupia
Zarejestrowany: 2006-06-30

Re: odtwarzacz multimediow

A jak puszcze na swoim kompie muze TO dudni pół bloku i połowe placu zabaw  weekendy i dwa razy w tygodniu na full muza to umnie standard


http://img196.imageshack.us/img196/3770/freebsde.jpg

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)