Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2016-11-27 21:10:54

  janosik - Członek DUG

janosik
Członek DUG
Zarejestrowany: 2009-05-06

Jaka stacjonarka pod obecne linuksy?

Witam.
Chcę córce postawić w pokoju stacjonarkę, a przy okazji samemu pobawić się tam pythonem i django (ewentualnie kilka IDE do spróbowania oprócz PyCharma - Eclipse, Netbeans, próby z C#, C++ i codeblocks) - więc chcę troszkę zapasu mocy. Na codzień córka ma do dyspozycji Sony Vaio z win 8.1 na pokładzie i jej to wystarcza (myślę o dual boot z jakimś mint albo bubuntu). Ja dysponuję służbowym Dell Precision 7510 (Core i7 6820HQ) z 16GB RAM - chciałbym coś niewiele wolniejszego na stacjonarce i zastanawiam się, jak to miałoby wyglądać. Jako że służbowo skazany jestem na win7, to wydaje mi się, że tę wydajność z Debianem dogonię bezproblemowo przy słabszym setupie.
Jakieś pomysły na skrzynkę tak powiedzmy do 2kPLN? Dodam, że monitory chcę dwa, ale tutaj nie jestem wybredny i liczy się ilość, a nie bajery, rozdziałka itp - więc zadowolę się choćby dwoma 19" (choćby i HD bez "Full"). Monitory oczywiście poza budżetem planowanym na skrzynkę.
Czy może jest coś w laptopach godnego uwagi w cenie, dajmy na to do 3kpln?
Z góry dzięki i pozdrawiam.

Offline

 

#2  2016-11-27 21:40:55

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: Jaka stacjonarka pod obecne linuksy?

3278

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:47:30)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)