Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2016-10-30 23:27:18

  noyo - Użytkownik

noyo
Użytkownik
Skąd: Mazury
Zarejestrowany: 2014-05-06
Serwis

Jak zablokować kopiowanie strumienia rtmp w nginx + nginx-rtmp-module

Uruchomiłem nginx 1.10.1 z modułem nginx-rtmp-module do wrzucenia paru strumieniów na strone. Dopisałem skrypt do pilnowania czy strumień padł i go wznawiania. Wszystko fajnie ładnie działa. Tylko brak mi blokady strumienia, tak aby nikt nie mógł go skopiować. Wiem, że w crtmpserver coś takiego można ustawić, a w nginx nie mogę znaleźć.
Może ktoś coś wie na ten temat?

Offline

 

#2  2016-10-31 18:10:40

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Jak zablokować kopiowanie strumienia rtmp w nginx + nginx-rtmp-module

Jeżeli ktoś może odtwarzać strumień rtmp na swoim urządzeniu, to też może go zapisać.
Chyba, że wykombinujesz jakiś DRM (Digital Right Management) - właśnie do tego został stworzony,
ale licencja chyba trochę kosztuje.

Możesz też kombinować np z flashem i javascriptem dla klientów, albo jakieś cudaczne skrypty JS, żeby tylko w przeglądarce odtwarzał.

Zobacz sobie jak Tv Republika nadaje przez net, może się tam coś ciekawego dowiesz.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-10-31 18:41:09)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2016-10-31 18:25:15

  noyo - Użytkownik

noyo
Użytkownik
Skąd: Mazury
Zarejestrowany: 2014-05-06
Serwis

Re: Jak zablokować kopiowanie strumienia rtmp w nginx + nginx-rtmp-module

To to ja wiem.
Ale w crtmpserver jest jakaś taka funkcja myślałem, że może ktoś wie jak to włączyć w nginx.
Już do końca nie pamiętam co pisało, ale jak chciałem przechwycić ffmpeg`m strumień rtmp z crtmpserver to krzyczało jakimiś błędami, natomiast odtworzyć dało się go na stronie.
Nie ja stawiałem crtmpserver i go za bardzo nie znam, ale chyba będze musiał sie jednak w niego wgłębić żeby to rozwikłać.

Ostatnio edytowany przez noyo (2016-10-31 18:26:40)

Offline

 

#4  2016-10-31 18:59:07

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Jak zablokować kopiowanie strumienia rtmp w nginx + nginx-rtmp-module

Musisz serwować stronę z jakimś odtwarzaczem JS, który przy wysyłaniu wywołania do serwera RTMP wysyła coś na kształt hasha autoryzującego.

Jeżeli ten crtmpserver potrafi to  inną metodą, to może jego użyjesz, chociaż bardzo wątpię, czy da radę takim zabawkom jak rtmpdump.

Ja raczej podejrzewam, że ten crtmpserver filtruje useragenta, poza tym niewiele może zrobić.
Filtrowanie UA chyba w każdym serwerze WWW i proxy da się zrobić, także "alleluja i do roboty".

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2016-10-31 19:02:41)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#5  2016-11-13 15:07:31

  noyo - Użytkownik

noyo
Użytkownik
Skąd: Mazury
Zarejestrowany: 2014-05-06
Serwis

Re: Jak zablokować kopiowanie strumienia rtmp w nginx + nginx-rtmp-module

dzięki.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)