Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2016-09-30 19:33:34

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

xp na wirtualce kvm i emulacja qxl

Potrzeba mi windowsa chwilowo a więc postawiłem sobie leciwego xp na wirtualnej maszynie i mam problem gdy emuluję grafikę qxl (która bardzo ładnie chodzi na natywnej dla mojego monitora rozdzielczości) ale coś niedobrego dzieje się z myszą, kursor na gościu dostaje istnego pierdolca, znika lub pojawia się tam gdzie nie wskazuję myszą, ogólnie nie da się komfortowo wykorzystywać myszki niestety tak jakby gość nie przechwytywał myszy lub źle to robił (gdy włączę standardową emulację VGA to wszystko gra)

stery qxl do xp wziąłem stąd (stable)
https://fedoraproject.org/wiki/Windows_Virtio_Drivers

Nie wiem czy to wina złych sterów na gościu czy coś jeszcze muszę pogrzebać/doinstalować w tym windowsie,  any idea?

Ostatnio edytowany przez hi (2016-09-30 19:38:46)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)